Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH u nákladů na auta při výdajovém paušálu  (Přečteno 987 krát)

macabr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, chci se zeptat - vozidlo mám v OM, uplatňuji výdajový paušál na PHM a neuplatňuji ani DPH z PHM, abych nemusela vést knihu jízd - z ost. nákladů - servis, náhradní díly uplatňuji jak DPH, tak náklad do daně z příjmů ve výši 100% - pouze pro služ. účely - nyní mi bylo sděleno, že když nevedu knihu jízd, nemohu uplatnit DPH u ost. nákladů souvisejích s provozem auta - tj. zmíněný servis, náhradní díly aj. Je to pravda? Nikde jsem nic takového nenašla... Děkuji moc za radu
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
DPH u nákladů na auta při výdajovém paušálu
« Odpověď #1 kdy: Duben 11, 2013 »

Kým Vám to bylo sděleno?
Pokud používáte vozidlo výhradně pro služební účely, nenárokujete si odpočet DPH z PHM, nechce tést knihu jízd, můžete si uplatnit paušální výdaj, který zahrnuje PHM a parkovné. Ostatné náklady s provozem vozidla (servis, zimní/letní pneumatiky, oleje, myčka...) můžete uplatnit do nákladů, včetně nároku na odpočet DPH.

http://www.tax24.cz/index.php/podnikani/100-pausalni-vydaj-na-dopravu-silnicnim-motorovym-vozidlem-ucetnictvi-danova-evidence-poradenstvi-havirov.html
IP zaznamenána

macabr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DPH u nákladů na auta při výdajovém paušálu
« Odpověď #2 kdy: Duben 11, 2013 »

Děkuji moc za potvrzení mého názoru. Budete se divit, ale řekl mi to člověk, který pracoval na kontrolním odd. na FÚ a nyní vede účto klientům...
IP zaznamenána
Stran: [1]