Témata > Daňová evidence, účetnictví

evidence drobných plateb v DE

(1/2) > >>

M.Moravcová:
dobrý den,mám internetový second.hand a nejsem plátce dph..vedu daňovu evidenci,přijímám pouze platby na účet a na požádání vystavuji paragon..stane se tak jednou dvakrát za měsíc že o něj někdo požádá.Nejsem si jistá zda v DE uvést celý příjem na bankovním výpisu jako jeden doklad,nebo zda musím podle došlých plateb zavidovat každou platbu zvlášť v daný den a zda si musím pro sebe vystavovat k došlým platbám faktury jako doklad o příjmu nebo zda stačí pouze výpis z účtu který používám pouze pro podnikání...snaží se u došlých plateb uvádět VS ale ne vždy ho zákazníci dodržují a měsíčně mi chodí okolo 200 až 300 plateb v čáskách od 80 do 400 kč...prosím poraďte...děkuji Moravcová

Zdena:
K došlým platbám nemusíte vystavovat žádné faktury, ani jiné doklady, pokud je zákazník nevyžaduje. Dokladem o příjmu je výpis z běžného účtu. Pokud by pro vás bylo evidování jednotlivých plateb pracné, pak si myslím, že bude stačit součet příjmů podle bankovního výpisu.

M.M.:
takže nemusím dokazovat jednotlivé příjmy fakturami??měly by mi tedy stačit zapsané objednávky?? známá účetní taky přesně neví :-(

Český antiúředník:
V živnostenském zákoně je uvedeno:

§31 odst.15 Podnikatel je povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby.

Takže sama žádné faktury vystavovat nemusíte, pokud je klienti nepožadují. Důležité je příjmy nějakou formou evidovat a doložit bankovním výpisem.

M.M.:
tak to by mělo být stejné jako u stánkového prodeje,tak se také vystavejí doklady jen málokdy,a příjmyse zapisují třeba do sešitu,takže pokud k výpisu doložím seznam objednávek,mělo by to být košer :-))internetový secondhand teprve pořádně začíná a málokdo se v tom orientuje :-)) děkuji za pomoc,krásný den,M.M.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi