Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání v osobní přepravě  (Přečteno 2703 krát)

DeMoN

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Podnikání v osobní přepravě
« kdy: Březen 27, 2011 »

Nazdárek, zajímají mě podmínky k získání koncese a další potřebné záležitosti, které potřebuji k provozování osobní přepravy. Auto mám. Co dál prosím?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Podnikání v osobní přepravě
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2011 »

Zajít na živnostenský úřad, tam řeknou víc.
IP zaznamenána

DeMoN

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Podnikání v osobní přepravě
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2011 »

Toš dík za radu, myslel jsem ale, že nejprve je potřeba zajít na magistrát oddělení dopravy, ať zbytečně neztrácím čas chozením nahoru a dolů. Nevím, proč jste mi poradila takhle, čím to je?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Podnikání v osobní přepravě
« Odpověď #3 kdy: Březen 28, 2011 »

Nechcete li ztrácet čas \"chozením nahoru a dolů, tak tam napřed zavolejte a zjistěte, co a jak. J.
IP zaznamenána

DeMoN

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Podnikání v osobní přepravě
« Odpověď #4 kdy: Březen 29, 2011 »

JANAA  vy se dokážete rozhodnout !!! jste
 pohotová, žádná ztráta času. Přeji pěkný den.
IP zaznamenána

Marchello

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Podnikání v osobní přepravě
« Odpověď #5 kdy: Květen 18, 2011 »

Tento příběh bude možná znít neuvěřitelně, ale stalo se toto. Bylo to minulý rok v srpnu 2010. Rozhodl jsem se pro podnikání v osobní přepravě a šel jsem tedy nejprve na magistrát, tam po půlhodinovém hledání se zaměstnankyně magistrátu, jaká-že to vlastně živnost je, jsem byl odporoučen na krajský úřad odbor dopravy. Tam mi bylo řečeno, že zkoušky ke koncesi na vnitrostátní osobní přepravu jsou již na půl roku plné a že budu mít alespoň spoustu času se na ně připravit. Studijní materiály, které jsem si od paní vyžádal, byly webové stránky onoho krajského úřadu, kde prý najdu soubor otázek. Ano, otázky jsem našel, sice zmateně poskládané a z nějakého důvodu z roku 2007. Nedalo mi to a šel jsem se podívat na stránky jiných krajských úřadů. S překvapením jsem zjistil, že jsou již vydaná jiná, nová pravidla a to na rok 2010. Tudíž jsem se začal \"šprtat\" směrnice z roku 2010. Po půl roce mělo přijít ono přezkoušení. Zasedl jsem tedy k počítači, kde již byly připraveny otázky a já s hrůzou zjistil, že tyto jsou na osobní, avšak autobusovou dopravu!! Optal jsem se tedy paní, kerá zkoušky vedla, jak tomu tedy je, že jsem chtěl koncesi na osobní přepravu a ta mě s klidem odporoučela zpět na magistrát. Tam byla pro změnu jiná paní, se kterou jsem měl trpělivost pouze do té doby, kdy mi nebyla schopna najet na klasické modré \"e\" (Microsoft Explorer) na liště, abychom se spolu podívali na onen krajský úřad, jak to tam mají, atd. Po hodině jsem odcházel s tím, že mě ona paní odkázala na taxi službu, která je v budově, abych se poptal tam. Po půl roce stráveného ničím jsem odcházel jak opařený. Takže to dopadlo, jako na výše uvedené diskuzi. Nijak.
IP zaznamenána
Stran: [1]