Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pušální výdaje DPH a příjaté faktury ze zahraničí  (Přečteno 2351 krát)

deninek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den,

jsem OSVČ, plátce DPH, prodávám služby a už několik let uplatňují paušální výdaje (neeviduji je ale akorát odečítám DPH z přijatých faktur). Od příštího měsíce budu nakupovat zboží v státu EU a prodávat v ČR a stále chci uplatňovat paušální výdaje. Zajímá mě, zda budu muset přijaté faktury za zboží zahrnout do DPH přiznání (DPH bude 0% na vstupu) a zdá budu muset kvůli tomu vyplnit souhrnné hlášení. Poslední dotaz zda je v tom případě povinné vést skladovou evidenci (příjemky výdejky).

Děkuji,

S pozdravem,

DG
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pušální výdaje DPH a příjaté faktury ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Únor 25, 2011 »

Pokud nakoupíte zboží od unijního plátce DPH, tak půjde o pořízení zboží z jiného členského státu, které se uvádí na řádku 4 (3) a na řádku 44 (43). Sdělte dodavateli své DIČ, bude vám dodávat zboží bez DPH. Nákupy od unijních neplátců se v přiznání neuvádějí. Souhrnné hlášení vyplňuje dodavatel. Nemusíte vést skladovou evidenci.
IP zaznamenána

deninek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Pušální výdaje DPH a příjaté faktury ze zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Květen 06, 2011 »

Dobrý den,

vzhledem k tomu že konkurence prodává bez DPH a já mám příjmy za posledních 12 měsíců menší než 1.000.000,-Kč (a budu mít ještě nějakou dobu i v budoucnu), tak se chci odhlásit od DPH. Předpokládám že v takovém případě budu nakupovat od Německého plátce DPH zboží včetně německé DPH 19%. Někde jsem se dočet že pokud nákupy od EU dodavatele nepřesahují 300.000,- za rok tak se nemusím k DPH přihlašovat (což bude můj případ). Dále předpokládám že jako neplátce budu moct prodávat i na Slovensko osobám registrovaným i neregistrovaným k DPH na Slovensku a že moje faktura bude pro všechny stejná - bez DPH. Ještě řeším jednu věc: nakoupil jsem zboží od Německého dodavatele bez DPH ještě jako plátce DPH a zdá mohu toto zboží které nevyprodám potom jako neplátce (po schválení žádosti) prodávat bez DPH?

Děkují za info,

Denis
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pušální výdaje DPH a příjaté faktury ze zahraničí
« Odpověď #3 kdy: Květen 08, 2011 »

Pokud nebudete plátcem DPH, tak vám budou unijní plátci prodávat zboží včetně DPH své země. Více informací k povinné registraci najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-registrace-povinna.php

Zboží na Slovensko budete moci prodávat komukoliv. Jako neplátce budete pro všechny zákazníky vystavovat stejnou fakturu _ bez DPH. V současné době, kdy jste plátcem, byste slovenským plátcům dodával zboží bez DPH a neplátcům s českou DPH.

Ze zboží od německého dodavatele, které budete mít ještě na skladě, odvedete daň při zrušení registrace (§ 79/4  ZDPH). Při pozdějším prodeji zboží už nebudete plátcem, takže je prodáte bez daně.
IP zaznamenána
Stran: [1]