Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: neplátce versus plátce  (Přečteno 1007 krát)

komtur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
neplátce versus plátce
« kdy: Duben 17, 2011 »

Zdravím všechny, mám dotaz:
 
jsem neplátce a dělám pro neplátce i plátce. V případě neplátce je to jasné, ale jak je to s plátcem. Domluvil jsem se na ceně 1000.- Kč / ks jenže plátce mě chce z dohodnuté ceny odečíst DPH s poukazem, že to musí odvádět a nikdo mu tu DPH nevrátí? Je to správné?? Děkuji za odpověď. Komtur
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
neplátce versus plátce
« Odpověď #1 kdy: Duben 17, 2011 »

Není to správné, plátce nebude z vaší dodávky nic odvádět.
IP zaznamenána

LCH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
neplátce versus plátce
« Odpověď #2 kdy: Duben 25, 2011 »

Citace: komtur
Zdravím všechny, mám dotaz:
 
jsem neplátce a dělám pro neplátce i plátce. V případě neplátce je to jasné, ale jak je to s plátcem. Domluvil jsem se na ceně 1000.- Kč / ks jenže plátce mě chce z dohodnuté ceny odečíst DPH s poukazem, že to musí odvádět a nikdo mu tu DPH nevrátí? Je to správné?? Děkuji za odpověď. Komtur
To je celkem logické, protože zákazník platí cenu zboží vždy i s DPH, ale pokud byste Vy byl plátcem, tak si on může DPH nechat od finančáku vrátit. Jenže Vy plátce nejste a on si DPH vrátit nechat nemůže. Proto na Vás tlačí, abyste mu něco slevil, v opačném případě se může příště obrátit na někoho, kdo plátcem DPH je, protože si bude moci nechat DPH vrátit. Já se momentálně rozhoduji stát se dobrovolně plátcem DPH právě z tohoto důvodu, tedy abych se stal zajímavějším pro zákazníky, kteří jsou plátcovi DPH. Teď pro ně zajímavý nejsem, protože si DPH nechat vrátit nemůžou. Až se stanu plátcem, o něco si tím snížím zisk, ale doufám, že se mi to vykompenzuje nárůstem zakázek od plátců DPH, pro které tím budu vlastně levnější.
IP zaznamenána
Stran: [1]