Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat  (Přečteno 57323 krát)

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #90 kdy: Leden 29, 2012 »

Jani, mrkněte na mé příspěvky a příspěvky paní Zdeny ze dne 5.1.2012  v tomto tématu , je to tam rozepsané  ( § 24, odst.2, písm.zt a
 § 25, odst.1, písm.x).
 
 Ve včerejším deníku PRÁVO odpovídá na některé dotazy z oblasti daní pracovník FÚ Praha, mezi kterými je i odpověď na tuto otázku.
 Potvrzuje výše uvedené s tím, že je této možnosti třeba využít, jelikož novela zákona o daních z příjmů tuto možnost zatrhla, ale až s
 účinností od 01.01.2015.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #91 kdy: Leden 29, 2012 »

Paní Jaromíro, děkuji za Vaši trpělivost se mnou... právo se pokusím sehnat....pěknou neděli, Jana
IP zaznamenána

papa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #92 kdy: Duben 14, 2012 »

Dobrý den, mám dotaz týkající auta v OM, které OSVČ (vedlejší) používá zároveň jako zaměstnanec a zaměstnavatel za něj platí SD. Musí za toto auto platit znovu SD jako OSVČ? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

kulkal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #93 kdy: Duben 21, 2012 »

Dobrý den,
jednatel podepsal nájemní smlouvu na auto se slovenskou s.r.o., která má auto registrováno na Slovensku a platí tam silniční daň. Chceme si na to auto uplatňovat daňové výdaje. Musíme platit zálohy na silniční daň také u nás? a jestli ano, tak kdo? nájemce nebo pronajímatel (slovenská společnost)?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #94 kdy: Duben 22, 2012 »

Nemusíte platit silniční daň. Dle ustanovení § 2 odst. 1 zákona o dani silniční jsou předmětem daně jen vozidla REGISTROVANÁ a provozovaná (platí obě podmínky současně) v ČR.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #95 kdy: Duben 25, 2012 »

Citace: papa
Dobrý den, mám dotaz týkající auta v OM, které OSVČ (vedlejší) používá zároveň jako zaměstnanec a zaměstnavatel za něj platí SD. Musí za toto auto platit znovu SD jako OSVČ? Děkuji za odpověď
Pokud zaměstnavatel platí měsíční (nikoliv denní) sazbu, tak nemusí.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #96 kdy: Červen 17, 2012 »

Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec s.r.o. kromě zaměstnání také podniká a v podnikání používá soukromé vozidlo, za které platí silniční daň. Toto auto bude nyní používat častěji i jako zaměstnanec u svého zaměstnavatele v s.r.o.
1.) Musí za něj zaplatit silniční daň i s.r.o. jakožto zaměstnavatel, u kterého vozidlo využívá?
2.) Nebo mu může s.r.o. částku zaplacené daně nějak refundovat nebo jak se to dá řešit? Asi bych to v s.r.o. měla nějak doložit, že je SD zaplacena.
3.) Hraje nějakou roli (pro platbu silniční daně v s.r.o.) to, zda má vozidlo v OM nebo zda je soukromé a v podnikání jej pouze využívá?
Děkuji moc za názor. Ivana
IP zaznamenána

jedle

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #97 kdy: Červen 17, 2012 »

Ivi,
taky to máme u pár případů, napíšu vám, jak mě to naučili...
1) SD se platí na auto, ne na člověka, čili je jedno, kdo ji platí, hlavně, aby zaplacená byla...
2) účtuju fyzické osoby a kolegyně jejich sro a nikdy po mě nechtěla žádné potvrzení o zaplacení, jen jsme se domluvily, u koho bude SD zaplacená, abychom nenutily klienta platit obě dvě
3) vlastnictví vozu pro platbu SD dle mého nehraje roli...

Snad jsem vám poradila a snad dobře...
IP zaznamenána

hojaz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Silniční daň a výdaje na auto v Jak podnikat
« Odpověď #98 kdy: Únor 26, 2015 »

Prosím . Jsem FO mám ŽO  na přípravné a dokončovací stavební práce /bagr/, vlastním soukromě nákl. vozidlo a potřeboval bych jen příležitostně něco odvézt. jaké na to potřebuji ž. oprávnění. Existuje prý něco jako příležitostná autodoprava a co k tomu je potřeba. Děkuji
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7]