Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce  (Přečteno 1730 krát)

Procházková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce
« kdy: Březen 07, 2011 »

Dobrý den,

v roce 2010 jsem podnikala až od 1.9. - zbytek jsem byla na Úřadu práce (leden až srpen). Mohu si uplatnit slevu na poplatníka za všech 12 měsíců i když podnikání bylo jen 4 měsíce?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

mori

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2011 »

Dobrý den,

mám také dotaz na slevu na poplatníka - ze zaměstnání mám potvrzení o příjmu, vypočtenou daň a základ, můžu si při vyplňování DP odečíst slevu na poplatníka? Nejsem si jistá, jestli už náhodou zaměstnavatl slevu neodečetl a já nebudu muset těch 24480,-Kč platit \"navíc\" k tomu, co mi vyšlo z podnikání...Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce
« Odpověď #2 kdy: Březen 07, 2011 »

Citace: Procházková
Dobrý den,

v roce 2010 jsem podnikala až od 1.9. - zbytek jsem byla na Úřadu práce (leden až srpen). Mohu si uplatnit slevu na poplatníka za všech 12 měsíců i když podnikání bylo jen 4 měsíce?
Děkuji za odpověď.
Slevu na poplatníka si uplatněte za celý rok - nekrátí se.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce
« Odpověď #3 kdy: Březen 07, 2011 »

Citace: mori
Dobrý den,

mám také dotaz na slevu na poplatníka - ze zaměstnání mám potvrzení o příjmu, vypočtenou daň a základ, můžu si při vyplňování DP odečíst slevu na poplatníka? Nejsem si jistá, jestli už náhodou zaměstnavatl slevu neodečetl a já nebudu muset těch 24480,-Kč platit \"navíc\" k tomu, co mi vyšlo z podnikání...Děkuji za odpověď
Vy si v daňovém přiznání provedete výpočet znovu - příjmy ze zaměstnání zahrnete do přiznání (řádek 31,32 a 34) - k tomu přidáte podnikání a provedete výpočet tak, že z celkového základ daně (jak z podnikání, tak ze zaměstnání) vypočtete daň. Potom odečtete slevu na poplatníka. To že ji zaměstnavatel již uplatňoval během roku nemá na výpočet vliv - během roku se vypočítávají pouze zálohy a vy si nyní vypořádáte dań podle celkových příjmů.
Asi jsem to napsala složitě, ale chtěla jsem napsat, že si prostě slevu na poplatníka dáte do přiznání v celkový výši.
IP zaznamenána

jitt

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce
« Odpověď #4 kdy: Březen 09, 2011 »

Také mám dotaz na slevu na poplatníka. Mamka byla do července zaměstnaná, do června i podnikala pak ukončila činnost a v červenci odešla do starobního důchodu . Platí i pro ni sleva na poplatníka za celý rok???
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Sleva na poplatníka-podnikání 4 měsíce
« Odpověď #5 kdy: Březen 09, 2011 »

Ano, základní slevu na poplatníka si mohou uplatnit i důchodci, takže sleva 24.840,- Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]