Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přiznání k DPH  (Přečteno 1716 krát)

simka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
přiznání k DPH
« kdy: Březen 03, 2011 »

Dobry den,

vedu DE a jsem mesicni platce DPH
3. brezna 2011 jsme obdrzeli dobropis, kde je datum vystaveni 23.04.2010, datum UZP 23.4.2010
firma ho posilala jiz v roce 2010, ale nic jsme neobdrzeli a dne 3. 3.2011 jsme obdrzeli jeho opis
je mozne ho zauctovat do roku 2010 (rok neni uzavren) s tim ze UZP posunu do unora 2011 a tim bude zahrnute do priznani k DPH? je to vubec mozne? pripadne jak mam postupovat?
dekuji
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
přiznání k DPH
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2011 »

Dobrý den. Daňový dobropis se zaúčtuje k datu, kdy ho obdržíte, tedy např. 3.3.2011. (možná i únor 2011 :-) )Rozhodující je, kdy je od Vás potvrzen a v tom období ho také může dodavatel zaúčtovat. Dle mého názoru je zbytečně komplikované účtovat doklad do 2010 a DPH do 2011. Já bych vše provedla až 2011.
IP zaznamenána

simka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
přiznání k DPH
« Odpověď #2 kdy: Březen 06, 2011 »

Dekuji, moc jste mi pomohla
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
přiznání k DPH
« Odpověď #3 kdy: Březen 06, 2011 »

Ještě pro úplnost: Na základě obdrženého dobropisu si vlastně snížíte nárok na odpočet DPH. Proto je rozhodující datum potvrzení dobropisu a následné dodání POTVRZENÉHO dobropisu dodavateli. Dodavatel si povinnost odvodu DPH sníží - není problém, ale Vy máte nárok na odpočet nižší, a proto by mohl  vzniknout nedoplatek+penále, pokud byste evidovala dobropis dřív. Snad se v mém popisu vyznáte :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]