Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pronájem  (Přečteno 1008 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Pronájem
« kdy: Březen 03, 2011 »

Dobrý den, paní Zdeno, prosím o radu, zaměstnanec +  vedlejší činnost  ohlašovací volná (fotopráce), si navíc k tomu všemu pronajal pozemek, který sám dál pronajímá jako parkovací plochu. Daním příjmy z pronájmu dle §9?
Jak u živnosti, tak u pronájmu, budou uplatněny výdaje  skutečné. Děkuji za pomoc, Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pronájem
« Odpověď #1 kdy: Březen 03, 2011 »

Dobrý večer, paní Jano. Příjmy z pronájmu pozemku bych zdanila podle § 9 ZDP. Nemusí být vlastníkem, takto se zdaňují i příjmy z nemovitostí, které má poplatník v nájmu nebo v podnájmu.
Pokud by mu více vyhovovalo uplatnit u příjmů z podnikání skutečné výdaje a u příjmů z pronájmu paušál (případně naopak), tak může.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Pronájem
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2011 »

Děkuji moc za radu, paní Zdeno, uplatní u obého skutečné výdaje, už jsem to počítala, vyjde to líp. Jana
IP zaznamenána

fifinka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
Pronájem
« Odpověď #3 kdy: Březen 05, 2011 »

Dobrý den, když pronajímám byt dle §9 a v 1/2 bydlím. Byt mám koupený na hypotéku a chci si uplatnit úroky z hypotéky. Mohu 1/2 z úroků použít jako nezdanitelnou částku na bydlení a druhou 1/2 uplatnit jako daňový výdaje z pronájmu? K přiznání bych doložila čestné prohlášení nebo bych to upravila v dodatku u smlouvy o pronájmu, že v 1/2 bydlím. Dále si nejsem jistá jak z odpisy bytu. Loni jsem měla vysoké úroky z hypotéky, které mi dostatečně pokryjí výdaje z pronájmu. Lze odpisy jakoby zmrazit a využít je v době, kdy budu mít nízké výdaje z pronájmu? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pronájem
« Odpověď #4 kdy: Březen 05, 2011 »

Odpovědi zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=7363
nestačily?
Doporučuji vyhledat daňového poradce: http://www.kdpcr.cz/search_advanced.asp?nDepartmentID=67&nLanguageID=1
který poskytne kvalifikované odpovědi na všechny dotazy.
IP zaznamenána
Stran: [1]