Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vyřazení os.vozidla  (Přečteno 3233 krát)

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
vyřazení os.vozidla
« kdy: Únor 20, 2011 »

Dobrý den,prosím Vás mám dotaz.Dne 15.5.2006 jsem doplatila leasing a zařadila do DKP-zůstatková hodnota 122,-Kč .01.01.2007 jsem vyřadila z DKP.Kdy mohu auto prodat,musím něco danit  roce 2010?přesatávám podnikat,chci mít vše v pořádku.Můžu vozidlo prodat sama sobě?Prodávám ještě vůběc vozidlo,když bylo k 1.1.2007 vyžazeno z OM?děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #1 kdy: Únor 20, 2011 »

Příjem z prodeje majetku, který byl zařazen v obchodním majetku, podléhá dani z příjmu ještě 5 let po vyřazení majetku. Pokud auto prodáte  před 1.1.2012, tak byste měla příjem z jeho prodeje přiznat. Vozidlo nemůžete prodat sama sobě, jenom někomu jinému (nemůžete uzavřít kupní smlouvu sama se sebou). Pokud byste auto darovala, tak také nemusíte přiznávat žádný příjem.
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #2 kdy: Únor 21, 2011 »

Děkuji jen ještě nechápu,příjem z prodeje,zařadila jsem ho za 122,-Kč jaká je cena prodeje?V případě že vozidlo nebudu prodávat ale končím s podnikáním v roce 2011 co mám udělat?
Můžu to udělat takto?když přestanu letos podnikat podám nulové dan.přiznání k siln.dani jako letos a 2.1.2012 již nic nedaním?nevadí,že přestanu podnikat v roce 2011?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2011 »

Tak se vrátíme na začátek. Uvedla jste, že jste auto vyřadila z DKP dne 1.1.2007. Vyřadila kam? Do osobního užívání? Auto jste používala k podnikání i po 1.1.2007? Pokud ano, tak jakým způsobem jste si na ně uplatňovala výdaje?
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #4 kdy: Únor 27, 2011 »

Dobrý den,auto jsem zapsala (dle vašich rad) do DKP,byla zůst.cena 122,-.1.1.2007 jsem napsala na kartu DKP-vyřazeno.Od té doby jsem si neuplatňovala nic,jelikož jsem již za rok 2007,2008,2009,2010 měla jsem pašální výdaje a siln.dań jsem podávala nulovou.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #5 kdy: Únor 27, 2011 »

Pokud jste auto jenom vyřadila z obchodního majetku, ale neprodala, tak není žádná cena z prodeje. Auto nebylo prodáno, pořád je vaším majetkem, jenom už není zařazené v OM. Po vyřazení auta z OM si hlídáte dobu pěti let a kdybyste auto v tomto období prodala, tak byste musela příjem z prodeje (peníze, které dostanete od kupce) přiznat v daňovém přiznání jako ostatní příjem podle § 10 zákona o daních z příjmů. Samotné vyřazení z OM do osobního užívání se z hlediska daně z příjmů nepovažuje za prodej majetku. Pokud auto nechcete prodat (ponecháte si je v osobním užívání alespoň do 31.12.2011), tak nemusíte nic dělat. Jestli nemáte žádná auta, kvůli kterým byste podávala přiznání k dani silniční, tak se od té daně odhlaste, zbytečně jste si v minulých letech přidělávala práci s nulovým přiznáním.
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #6 kdy: Únor 28, 2011 »

Děkuji letos auto nebudu prodávat,čili 1.1.2012 nemusím již nic danit-a vypisuji ještě něco?Jen mám doatz,co když letos přestanu podnikat-co s vozidlem,můžu nepodnikat a splním tím lhůtu k 1.1.2012?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #7 kdy: Únor 28, 2011 »

Nic dalšího nevypisujete.  Pokud letos přestanete podnikat, tak se s vozidlem nic neděje, stejně už je dávno mimo podnikání. Můžete nepodnikat a splníte lhůtu k 1.1.2012.
IP zaznamenána

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
vyřazení os.vozidla
« Odpověď #8 kdy: Únor 28, 2011 »

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]