Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Na RD začnu předcvičovat hodiny ZUMBY, jak založit živnost?  (Přečteno 4122 krát)

henadi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli bude můj dotaz zmatený nebo se v něm moc dobře nevyznáte, ale vážně už nevím na koho se obrátit. Jsem na rodičovské dovolené, v říjnu budu dělat certifikat na instruktoru ZUMBY. Je to latinsko-americký tanec spojený s aerobicem. Nechtěla jsem to dělat na černo, jak to dělá plno lidí co znám a chtěla si založit živnost. Když jsem se ovšem šla zeptat na živnostenský úřad, paní úřednice mi neporadila co a jak a jen mi okopírovala nějaké papíry, kterým nerozumněla snad ani ona sama. Jediné co jsem se dozvěděla je to, že by měl bý ten můj kurz někde registrován. Když jsem psala paní, co dělá hlavní lektorku a která by měla vědět, co a jak - tak mi odepsala toto:

ak budete cvicene prevadzkovat na vlastnu past, prijem by sa mal priznat/zdanit, pripadne bude potrebne zalozenie zivnosti. Zavisi to ale od vela inych faktorov, preto sa o tomto odporucam poradit s uctovnikom alebo sa skocit spytat na zivnostensky urad.Na samotnu zumbu vsak nie je mozne vydat zivnostensky list,ak si chcete zalozit zivnost musite mat akreditovany certifikat aerobiku.

A já se ptám, co mám tedy dělat,když ani na samotném živnostenském uřadě mi neporadí?

Děkuji předem za odpovědi.
IP zaznamenána

henadi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Ještě jsem chtěla doplnit, že to budu mít jen jako přivydělání při rodičáku. Budu si pronajímat sálky, tam cvičit a od každého příchozího vybírat na místě peníze za hodinu cvičení. Maximální výdělek nepřesáhne 5000Kč měsíčně.
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Na RD začnu předcvičovat hodiny ZUMBY, jak založit živnost?
« Odpověď #2 kdy: Září 01, 2010 »

Pro ohlášení živnosti je nejdůležitější zjistit jaký budete mít \"certifikát instruktora ZUMBY\".  
Pokud je kurs instruktora ZUMBY akreditován a získáte tedy \"osvědčení o rekvalifikaci od instituce akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy\", potom splníte podmínky odborné způsobilosti pro živnost \"Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti ......\"
Místo těch teček se doplňuje zvolená oblast - např. spinning, aerobic, může být i ZUMBA, ale lépe je zvolit oblast obecně, protože další změny a doplňky předmětu podnikání jsou zpoplatněny. O tom, který kurs je již akreditován Vám na živ. úřadě neporadí, na internetu ministerstva (MŠMT) byly akreditované kurzy publikovány, ale nevím zda seznam kurzů byl aktualizován.

Pokud Váš kurz nemá akreditaci, potom  máte další možnost splněnit podmínky odborné způsobilosti
- VŠ vzdělání zaměřené na tělovýchovu a sport nebo
- VOŠ zaměřené na tělovýchovua sport
Jestliže nesplňujete odbornou způsobilost sama, potom si také můžete ustanovit odpovědného zástupce, tj. osobu, která má výše uvedené VŠ či VOŠ vzdělání nebo osvědčení o rekvalifikaci vydané akreditovanou institucí.

Já se obávám, že certifikát instruktora ZUMBY je pouze specializační kurz a bude stačit pouze k tomu, že budete moci v postavení zaměstnance ZUMBU předcvičovat. Akreditované kurzy mají stanovený počet hodin výuky i praxe a akreditované vzdělávací instituce o tom dostatečně informují, protože je to prestižní záležitost. Dále pak dělají i různé doplňovací kurzy na novinky v oboru, ale od těch nejde začínat, protože pro ohlášení vázané živnosti nejsou dokladem o splnění odborné kvalifikace. Ale tyto informace by Vám měl dát organizátor kurzu před tím, než se pro něj rozhodnete a za kurz zaplatíte!!!

Jaký bude Váš výdělek není rozhodující, pokud budete výdělečnou činnost dělat opakovaně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku, potom musíte mít živnostenské oprávnění, jinak by šlo o přestupek neoprávněné podnikání.
Pokud si nechcete sama zřizovat živnost, je možné domluvit se s jinou cvičitelkou nebo s místní Tělovýchovnou jednotou (Sokolem), že budete cvičit pod nimi (hlavičkou jejich organizace), ale podmínky si musíte domluvit sama tak, bay byly výhodné pro obě strany. V tomto případě nebudete podnikatelkou, ale půjde o pracovně-právní vztah.
IP zaznamenána

Mishka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Na RD začnu předcvičovat hodiny ZUMBY, jak založit živnost?
« Odpověď #3 kdy: Říjen 13, 2010 »

Dobrý den,
tak já mám naprosto totožný problém jako Nela. Tímto moc děkuji za toto téma. Chtěla bych se ale zeptat na jednu věc. Zhodnotila jsem situaci a rozhodla, že budu působit pod hlavičkou Sokola (popř. mám možnost působit ještě pod jinou TJ, pokud se se Sokolem nedohodnu). Jde mi ale o to, zda pod tímto konkrétním Sokolem mohu jako instruktorka působit i v  jiných obcích. Chtěla bych mít totiž 3 až 4 hodniny týdně, ale vždy na jiném místě - jsem totiž z vesnice a tady bych se jinak neuplatnila. Je to vůbec možné takto dělat? Nebo je to nějak omezeno?
A se Sokolem muím mít uzavřenou pracovní smlouvu - např. Dohodu o provedení práce?
Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Tereska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Na RD začnu předcvičovat hodiny ZUMBY, jak založit živnost?
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 13, 2010 »

Ahojte holky, daly byste mi na sebe kontakt? Mám stejný problém a ráda bych se s vámi poradila. Případně můžete napsat, jak jste na tom v této chvíli?
Upřímně, instruktor aerobicu se mi vůůůbec nechce dělat :(
IP zaznamenána

Ivanah3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Zdravím...chtěla bych vědět, co je potřeba k podnikání v oboru výuka tance, ne sportovního ani párového,ale spíše moderní a společenský dohromady. Jsem instruktorkou zumby, ale nevyhovují mi v ní právě ty fitnes prvky, tak ani nechci živnost pod tímto názvem.
Je nutné mít nějaké osvědčení?
Díky Iv.
IP zaznamenána
Stran: [1]