Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání v Německu  (Přečteno 1787 krát)

LukeZzZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Podnikání v Německu
« kdy: Červenec 18, 2011 »

Dobrý den,
 
můj příbuzný (podnikatel OSVČ) by ráda odcestovala do Německa za prací (opět podnikat) ve stavebnictví... Nevíte nějaké speciální náležitosti?

Zjistil jsem, že pokud tam bude chtít být déle, než 3 měsíce, tak bude muset mít povolení k pobytu... dále by tam chtěl jet s kolegou, ovšem ten měl nyní přerušenou živnost a na úřadu mu po jejím obnovení řekli, že může odcestovat až za 2 měsíce, což jsem tedy nepochopil z jakého by to mělo být důvodu.

Předpokládám tedy, že to nějaké extra speciální požadavky mít nemusí pro již zaběnutého podnikatele, ale myslím si, že se musí určitě stát plátcem DPH, že ano? Protože bude poskytovat služby členskému státu EU... Pro německou stavební firmu poté bude vystavovat klasické faktury a danit je na území ČR...

Předem Vám všem děkuji za Vaše postřehy a případné vyvedení mne z nějakého omylu, který jsem zde případně napsal.

Lukáš
IP zaznamenána

Barbora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Podnikání v Německu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 28, 2011 »

Před nedávnem jsem se o tyto záležitosti taky zajímala a pomohl mi tento článek http://www.ipodnikatel.cz/Pravo/poskytovani-sluzeb-v-clenskych-statech-eu.html Pokud jde o odvod daní, tak se něco dá zjistit tady http://www.ipodnikatel.cz/Dane-v-podnikani/otazka-zdaneni-prijmu-zamestnancu-pri-praci-v-zahranici.html Snad vám to taky pomůže!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Podnikání v Německu
« Odpověď #2 kdy: Červenec 28, 2011 »

Podmínky výkonu činnosti v Německu neznám, ty se řídí německými předpisy.

Pokud bude poskytovat služby spojené s nemovitostí, tak se nemusí v ČR registrovat k DPH. Ovšem může mu vzniknout povinnost registrovat se jako německý plátce DPH. Místem plnění je v tomto případě v Německu a odvod DPH se řídí jejich zákonem o DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]