Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DAP a úřad práce  (Přečteno 1303 krát)

Radka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
DAP a úřad práce
« kdy: Únor 24, 2011 »

Dobry den,

obracim se na Vas s prosbou o radu. Sháněla jsem informace všemožne po internetu, ale co potřebuji jse nenašla. Ráda bych se zeptala, co, jak a kam mám vyplnit v DAP, když jsem byla v roce 2010 registrována na úřadě práce několik měsíců- DAP si vyplňuji sama, ale na úřadě práce jsem byla prvně a tak nevím, jak to je.... Kterých políček se tedy toto týká a mám si dojít na pracovní úřad pro nějaké potvrzení o příjmech?

Vyčetla jsem na internetu, že příjmy z úřadu práce se nezdaňují... Mám to pochopit tak, že měsíce, kdy jsem byla na úřadě nikam nevypisuji  a do řádku 31 napíšu jen příjmy od zaměstnavatelů? Kdybych tedy byla na úřadě práce celý rok, nemusím vyplňovat daňové přiznání vůbec a vyplnim jen prohlášení k dani? Nebo musím v případě, že jsem část roku pracovala u zaměstnavatele a část roku byla na úřadě práce vyplnit i daňové přiznání i prohlášení k dani.... Nebo jak přijde FÚ na to, že jsem třeba 3měsíce byla na úřadu práce... nebo to pro ně není  nijak důležité?

Zkráceně co všechno mám vyplnit?
Kam mám napsat to, že jsem byla na úřadě práce (nebo stačí přišít k DAP nějaké potvrzení z prac. ú.?)

Předem moc děkuji za pomoc. Neobtěžovala bych, ale nikde jsem to nenašla a setkávám se s tím poprvé, co vyplňuji daňové přiznání.
Děkuji za pomoc.

S pozdravem Radka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DAP a úřad práce
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2011 »

Podpora v nezaměstnanosti či jiné příjmy od ÚP jsou osvobozené od daně a do přiznání se neuvádějí. Kdybyste byla na ÚP celý rok, tak nebudete podávat daňové přiznání (není co přiznávat), ani vyplňovat prohlášení k dani (to podepisujete u zaměstnavatele kvůli slevě na dani, na FÚ se neodevzdává).
Do řádku č. 31 zapište jen příjmy od zaměstnavatelů. Pokud vám úřad práce vydal potvrzení o době vedení v evidenci uchazečů, tak je přiložte k daňovému přiznání, ale není to povinná příloha.
IP zaznamenána

Radka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
DAP a úřad práce
« Odpověď #2 kdy: Únor 27, 2011 »

děkuji moc
IP zaznamenána
Stran: [1]