Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pozastavení živnosti -přechod činnosti na manžela  (Přečteno 1225 krát)

Tess

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, název tématu je kostrbatý -nicméně nenapadlo mě jak lépe vyjádřit o co mi jde. Pokusím se vysvětlit o co se mi jedná. Pobírám rodičovský příspěvek který v letošním roce končí, provozuji e-shop -bohužel :-) po ukončení RP a přechodu na hlavní činnost vzhledem k výši příjmů bude povinné placení záloh na SP a ZP i v minimální výši poměrně nevýhoné. DP za loňský rok mi vyšlo tak že jsem se vešla do limitu pro neplacení SP, doplatím pouze ZP dle výše zisku.
Je možné nějak technicky jednoduše po skončení RP živnost pozastavit, s tím že manžel by si vyřídil nový ŽL /je v zaměstnaneckém poměru/ a v mé činnosti pokračoval? Předpokládám že s převodem e-shopu jako takového by nebyl problém domluvit se s poskytovatelem na fakturaci na jiné jméno a IČO. Spíš se mi jedná o to zda je možné nějak \"odkoupit\" zásoby které zůstanou po mém pozastavení. Nebo jak to vlastně co nejlépe ošetřit?
Omlouvám se za polopatický popis ale ráda bych měla jasno jaké jsou možnosti. Za případné odpovědi děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
pozastavení živnosti -přechod činnosti na manžela
« Odpověď #1 kdy: Únor 14, 2011 »

Můžete přerušit provozování živnosti, manžel si může vyřítit živnostenské oprávnění a pokračovat svým jménem. Fakturace mezi manželi je sice dost ošemetná, ale v tomto případě si myslím, že byste mohla manželovi vyfakturovat zbylé zásoby. Vy přiznáte příjem a manžel si bude moci uplatnit výdaj na pořízení zásob.
IP zaznamenána

Tess

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
pozastavení živnosti -přechod činnosti na manžela
« Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2011 »

Děkuji se zpožděním za odpověď, jsem ráda že pokud to bude z nějakého důvodu nutné -řešení je.
IP zaznamenána
Stran: [1]