Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnost aj pro občana se slovenským občanstvím?  (Přečteno 1029 krát)

Eva22

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, chci se zeptat jestli mohu dostat živnostenský list( mám v plánu obchod s oblečením) , když mám trvalý pobyt v ČR ale státní občanství mám slovenské.A ješte vás prosím o info jestli když chci mít živnost -obchod nemusím být vyučena prodavačka.Bude mi končit mateřská dovolená za měsíc, a je možné žádat nějakou dotaci na podnikání?Nemám zatím žádné informace. Mockrát děkuju za odpověď.Eva
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Živnost aj pro občana se slovenským občanstvím?
« Odpověď #1 kdy: Únor 16, 2011 »

Živnost můžete ohlásit na jakémkoli živnostenském úřadu v ČR, zaplatíte 1.000,- Kč a další věci (např. výpis z rejstříku ) již zařizuje úřad. Podmínky jsou stejné, jiné občanství není překážkou podnikání, důležitý je trvalý pobyt. Vyučená být nemusíte, budete ohlašovat volnou živnost, tzn. živnost o níž není stanovené vzdělání.
Předmět podnikání bude znít: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 - 3 živnostenského zákona, k tomu si vyberete alespoň jeden z 80 ti možných oborů,
doporučuji - Specializovaný velkoobchod a maloobchod. Dotaci na rozjezd podnikání můžete získat od úřadu práce, ale to by jste musela být na úřadu práce zaregistrovaná.
IP zaznamenána

Eva22

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Živnost aj pro občana se slovenským občanstvím?
« Odpověď #2 kdy: Únor 16, 2011 »

Děkuju za odpověď a radu.
IP zaznamenána
Stran: [1]