Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potvrzení o zdanitelných příjmech  (Přečteno 1271 krát)

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Potvrzení o zdanitelných příjmech
« kdy: Leden 12, 2012 »

Zdravím, pročítam si diskuzi a všichni se docela fundovaně ptají. Jsem tu mezi Vámi jako naprostý ztracenec.Myslíte, že mi někdo můžete odpovědět co nejbanálněji to jde? Dostala jsem dnes totiž od zaměstnavatele \"Potvrzení o zdanitelných příjmech...\", dvě kopie. Co s nimi mám dělat ? Čeká mě ještě další zařizovaní, krom tohoto papíru?Minulý rok v červenci jsem si totiž založila vedlejší živnost ( s tím, že se mi za rok,dva,pět bude hodit, teprve si dodělávám vzdělání). Výdaje i příjmy mám tedy nulové.
Hned v první kolonce tohoto potvrzení je \"poplatník podepsal na tyto měsíce zdaň.období 1 - 12\", to s tím nemá souvislost, nebo je to chyba a má tam být uveden až červenec, tedy 7-12 ?
Děkuji všem dobrým duším, které si najdou čas pomoct daňovému analfabetovi.
Lenka
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Potvrzení o zdanitelných příjmech
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2012 »

Dobrý den.
První výtisk-originál je na vložení do danového příznání a druhá je kopie pro Vás na vložení do kopie přiznání. (tu si necháte orazit v podatelně Fú, jak odevzdáte přiznání)
Uvedení měsíců 1-12 je v pořádku, protože slevu na dani na poplatníka jste uplatnovala ze mzdy a tudíž celý rok.
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Potvrzení o zdanitelných příjmech
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2012 »

Takže obě vyhotovovení donesu na finančák, kde mi je orazí a jedno si nechají s daňovým přiznáním a druhé vyhotovení si nechám já?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Potvrzení o zdanitelných příjmech
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2012 »

Oni Vám orazí přední stranu DAP a Potvrzení o příjmech je jenom příloha. Jestli nemáte žádné příjmy z podnikání, tak budete mít vyplněny pouze řádky vztahující se k závislé činnosti a zúčtování záloh na dan.
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Potvrzení o zdanitelných příjmech
« Odpověď #4 kdy: Leden 25, 2012 »

Dobrý den,dnes se k tomu chystám a právě jsme vyčetla, že \"Osoby, které měly příjmy nižší než 15 000 korun nemusí podávat daňové přiznání.\" Pokud mám tedy příjmy i výdaje 0, nemusím dělat vůbec nic?
IP zaznamenána
Stran: [1]