Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani  (Přečteno 2180 krát)

Rastty

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Muzete mi prosim napsat, jestli si muzu zridit zivnost jako vedlejsi cinnost, kdyz jsem zamestnan teprve pul roku po a nemuzu tedy dostat potvrzeni o vydelku 96tis za rok.

A druha otazka, pokud prijdu o HPP, stava se zivnost, tedy vedlejsi cinnost, automaticky hlavni cinnosti? Nemel bych tedy narok na podporu v nezamestnanosti? A pokud bych nastoupil do jineho zamestnani, mohu pokracovat v zivnosti jako ve vedlejsi cinnosti ?

Diky za odpovedi
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani
« Odpověď #1 kdy: Únor 03, 2009 »

Od roku 2009 už neplatí podmínka minimálního výdělku. Při zahájení podnikání ale dodejte své OSSZ potvrzení o tom, že jste zaměstnán (že vykonáváte činnost, která zakládá účast na nemocenském pojištění zaměstnanců), jinak by vám předepsali zálohy na pojistné. Kdybyste přišel o zaměstnání, pak je živnost automaticky vaší hlavní činností. Nárok na podporu v nezaměstnanosti ale nemusíte ztratit, stačí rychle oznámit na OSSZ přerušení samostatné výdělečné činnosti - pak budete nezaměstnaný neživnostník, který se může zaregistrovat na ÚP. Pokud nastoupíte do jiného zaměstnání, pak můžete opět pokračovat ve vedlejší živnosti.
IP zaznamenána

Vertalyot

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2011 »

Dobry den!!prosim vas,muzu mit  zivnostensky list a za roven byt zamestnan ?nebo jestli chci byt zamestnan musim rusit zivnostak?jsem cizinec.
IP zaznamenána

Vertalyot

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2011 »

Dobry den!!prosim vas,muzu mit  zivnostensky list a za roven byt zamestnan ?nebo jestli chci byt zamestnan musim rusit zivnostak?jsem cizinec.
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Zivnost jako vedlejsi cinnost, ztrata zamestnani
« Odpověď #4 kdy: Únor 07, 2011 »

Můžete mít živnostenský list (podnikat) a zároveň být zaměstnaný. Pokud nemáte povolen trvalý pobyt, tak je nutné dodržet účel pobytu na našem území.
(Když nastoupíte do zaměstnání, tak není nutné rušit živnosťák.)
IP zaznamenána
Stran: [1]