Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Manželka  (Přečteno 2067 krát)

Míla10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Manželka
« kdy: Říjen 27, 2010 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak postupovat v tomto případě:
Fyzická osoba ( OSVČ) zaměstnává pracovnici někdy od roku 2007. Nyní tento zaměstnavatel a zaměstnankyně chystají svatbu. Můj dotaz zní, jak to bude po svatbě, když fyzická osoba nemůže zaměstnávat manželku, musí tedy manželka rozvázat pracovní poměr ? Děkuji za odpověď. Míla
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Manželka
« Odpověď #1 kdy: Říjen 28, 2010 »

Správný postup by měl poradit právník, v zákoníku práce návod nenajdete. Podle § 318 zákoníku práce sice nemůže být mezi manžely pracovněprávní vztah, ovšem zaměstnankyni (manželku) nikdo nemůže nutit, aby sama ukončila pracovní poměr (výpověď, dohoda) a zaměstnavatel (manžel) nenajde v § 52 ZP žádný zákonný důvod ke skončení pracovního poměru.
IP zaznamenána

PetraK

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Manželka
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2011 »

Dobrý den, platí prosím nějaké omezení pro zaměstnávání manželky v s.r.o ?Aktuálně nejsme manželé, ale máme spolu již 1 dítě,chystáme svatbu,a zároveň mě chce partner oficiálně zaměstnat ve své firmě,i kvůli nároku na PPM a volbě rodičovského příspěvku na 2dítě. děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Manželka
« Odpověď #3 kdy: Leden 30, 2011 »

V tomto případě není žádné omezení. Pracovněprávní vztah nebude mezi manželi, nýbrž mezi manželkou a společností.
IP zaznamenána
Stran: [1]