Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: rodicovska a zamestnani  (Přečteno 2212 krát)

jkav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
rodicovska a zamestnani
« kdy: Listopad 29, 2010 »

Dobry den, muzete mi poradit, jakou smlouvu bych mela uzavrit pro praci na castecny uvazek u nove spolecnosti, pokud jsem na rodicovske dovolene a zaroven trva muj pracovni pomer u meho posledniho zamestnavatele. . A tez abych neztratila narok na rodicovky prispevek od statu. Dekuji za radu. jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
rodicovska a zamestnani
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 01, 2010 »

Můžete uzavřít jakoukoliv smlouvu. Nárok na rodičovský příspěvek je podmíněn pouze péčí o dítě (péči můžete zajistit jinou dospělou osobou), výdělečná činnost ani výše příjmů nárok neovlivní.
IP zaznamenána

jkav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
rodicovska a zamestnani
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 05, 2010 »

a neni prekazkou, ze jiz 1 pracovni pomer mam /myslim tim posledni zamestnani, kde jsem nyni na RD/?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
rodicovska a zamestnani
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 05, 2010 »

Ne, není to překážkou, můžete mít i několik pracovních poměrů současně. Pokud budete u druhého zaměstnavatele podepisovat prohlášení k dani (aby vám mohl uplatnit slevu na poplatníka), tak oznamte prvnímu zaměstnavateli, že jste podepsala prohlášení jinde.
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
rodicovska a zamestnani
« Odpověď #4 kdy: Leden 18, 2011 »

Dobrý den,
chtěla bych se zaptat, jak mám postupovat: jsem na mateřské dovolené a zároveň si přividělánám na dohodu.
Za rok 2010 jsem podepsala prohlášení u zaměstnavatele, kde pracuji na dohodu. U svého stávajícího zaměstnavatele
jsem samozřejmě prohlášení již nepodepsala a v roce 2010 jsem od něj nepobírala žádnou mzdu ani jiné peníze.
Mám si u obou zaměstnavatelů požádat o potvrzení o zdanitelných příjmech a podat si sama DP? Chápu to správně?
U zaměstnavatele na dohodu mám nulouvou daň, ale pro rok 2010 se podává DP i s nulovou daní že?
Předem moc děkuji za radu!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
rodicovska a zamestnani
« Odpověď #5 kdy: Leden 23, 2011 »

Pokud jste neměla souběžné příjmy zdaněné zálohovou daní, tak nemusíte podávat daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]