Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT  (Přečteno 2257 krát)

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT
« kdy: Leden 04, 2011 »

Zdravím, rád bych se zeptal na několik věcí, které se mi přesně nepodařilo najít.

Minulý rok jsem zahájil podnikání OSVČ (jsem student, takže vedlejší činnost), žádné zálohy na sociální a zdravotní jsem tedy neplatil.

Nyní je nový rok a tak mě zajímá, jestli je z mojí strany potřeba nějaká aktivita? Nebo vše přichází až s prvním daňovým přiznáním na konci března? Až poté se mi vypočtou měsíční zálohy?

Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2011 »

Vše až po podání daňového přiznání a přehledů o příjmech a výdajích. Zálohy si vypočítáte sám v přehledech. Pokud budete mít nízký základ daně (v průměru max. 4.741, 74 Kč na jeden měsíc podnikání), tak nebudete doplácet pojistné na SP, ani platit zálohy v r. 2011. Zdravotní pojištění vypočítáte z rozdílu příjmů a výdajů, pokud nevyčíslíte za rok 2010 ztrátu, tak budete v r. 2011 platit zálohy, poprvé za duben.
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT
« Odpověď #2 kdy: Leden 05, 2011 »

Děkuji.
IP zaznamenána

Stanik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2011 »

Rád bych se zeptal ještě na jednu drobnost spojenou s přechodem do nového roku. Kam patří částka z hlediska účetního roku.

Jedná se o provizi z reklamního systému sklik za období 1. prosince 2010 až 31.prosince 2010

v podkladové faktuře od skliku však mám datum vystavení 10.1.2011, datum splatnosti 9.02.2011

Patří tyto peníze do předešlého nebo už do letošního roku? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT
« Odpověď #4 kdy: Leden 14, 2011 »

Pokud vedete daňovou evidenci, tak přiznáváte příjem až v roce, ve kterém skutečně obdržíte peníze, tedy v roce 2011.
IP zaznamenána

leonek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dotaz na povinosti pro OSVČ/STUDENT
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 13, 2011 »

muj syn ručil jednomu podnikateli ten přestal platit a syn dostal exekuci na jeho dluh.Syn se k vuli neshodam k tomuto dluhu rozvedl.Byly mu zabaveny veškere uspory zahrada a teť už jeho byvala manželka přes exekutorsky uřad mu zastavila i vyplatu z prace kvuli alimentum.Syn pracuje  ale kvuli exekucim ktere mu sebralo veškery příjem na živobyti nema nic.Chtěl bych se zeptat zda ma syn alespoň nějaky nárok na nějakou podporu Jak je to možne že ostatni spoluobčane tak zvani nepříspusobivi maji narok  na podporu v nouzi a někteři ne.Poradte z čeho ma žít  na kterou instituci se ma obratit,kvuli nenasytnym advokatum syn je odsouzeny na doživoti žit v bídě a poniženi
IP zaznamenána
Stran: [1]