Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potřebuji poradit,zda začít podnikat  (Přečteno 2080 krát)

Matess

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Potřebuji poradit,zda začít podnikat
« kdy: Únor 10, 2011 »

Dobrý den,

Mám nabídku od stávajícího zaměstnavatele,přejít na živnost.Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti.Jedná se o práci ve stavebnictví konkrétně příprava povrchů pro průmyslové podlahy a izolace.Jsem zaměstnán již pátým rokem.Ale vyučen v příbuzném oboru nejsem,jsem automechanik.Jakou zvolit živnost,mnoho lidí mi říká,že výhodnější je řemeslná ale na tu nemám asi nárok,nebo je to jinak?.Tudíž jakou volnou živnost zvolit??Další dotaz je zda se mi vyplatí přejít na živnost,pokud můj průměrný měsíční příjem v čistém je cca 25 až 30 tisíc?Na živnost mi byla nabídnuta částka 180/hod.Měsíčně mám i s řízením min.200 hodin.Takže když budu mít 200 hodin za měsíc,budu  fakturovat 36000 Kč, krát 12 měsíců je částka 432000 Kč.Kolik budu muset odvádět SP a ZP,a daň z příjmu?Náklady na podnikání mam nulové,protože vše zajišťuje firma.


Díky za odpovědi¨
Martin
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potřebuji poradit,zda začít podnikat
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2011 »

Se zvolením správné živnosti vám poradí na živnostenském úřadě. U volné živnosti by podle mého názoru připadal v úvahu obor č. 45: Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti.

Přibližné daňové zatížení při celoročním podnikání:
Daň z příjmů 2.280,- Kč (při uplatnění základní slevy na poplatníka)
SP: 25.229,- Kč
ZP: 20.040,- Kč.
IP zaznamenána

eliza79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Potřebuji poradit,zda začít podnikat
« Odpověď #2 kdy: Březen 16, 2011 »

Ahoj,
byla mi nabídnuta práce u fin. společnosti AWD ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_AWD ) a celkem se mi to zamlouvá, akorát mě trochu děsí, že bych musela pracovat na ŽL. Nemám s tím zkušenosti a bojím se toho. Můžete mi prosím poradit? Jaké je práce na ŽL, jaké jsou rizika a problémy? Jak je to přesně s nemocenskou atd.?
Díky moc za rady
IP zaznamenána

honzik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Potřebuji poradit,zda začít podnikat
« Odpověď #3 kdy: Červen 20, 2011 »

Nepíšete přesně co by jste tam dělal, ale předpokládám, že sháněl nové klienty, aby jsem jim nabízel produkty AWD. Pokud by jste měl peníze pouze z toho co seženete, což některý měsíc může být málo nebo také nic. Ale každý měsíc musíte minimálně platit sociální a zdravotní minimální zálohy jsou 1600 a 1800kč. Kdo vám bude platit telefoní hovory s klienty? jak se budete přepravovat ke klientům? Takže aby jste se nedostal spíše do mínusu než do plusu.
IP zaznamenána
Stran: [1]