Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prohlášení poplatníka daně  (Přečteno 1800 krát)

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Prohlášení poplatníka daně
« kdy: Listopad 15, 2010 »

Dobrý den,
rád bych zaměstnával studenty na Dohodu o provedení práce. Mám pár otázek k Prohlášení poplatníka k dani. Prosím zda byste mi mohli pomoct? Děkuji

Pro lepší představu jsem sem i vložil onen formulář.

1. - Pokud s ním chci uzavřít smlouvu na DPP např. od řekněme 18.3.2011 - 18.5.2011 můžu to tam takto zadat nebo musím napsat celý rok, tedy např. 2011?

2. - ta samá otázka, moho to napsat od - do, nebo napsat celý rok 2011?

3. Potvrzuji pravdivost a úplnost údajů uvedených v tomto prohlášení.....Chápu to správně, že zaměstnanec zde vypíše datum kdy to podepsal a podpis?

4. Zde se podepisuji já jako zaměstnavatel, ale do \"Na zdaňovací období\" píši zas od-do, celý rok, či datum podpisu?

5. chápu správně tuto část, že budu muset podat po skončení DPP podat zaměstnanci přehled o jeho příjmech?
      Jak mohu tuto část vůbec vyplnit, když nevím zda zaměstnanec bude mít vyšší příjem než 6000,-, či nikoliv

Pokud to vím správně tak Prohlášení se podepisuje ihned při začátku DPP a odevzdává se na finanční úřad, ale jak mohu vědět kolik si vydělají, jak to můžu vyplnit např tu III.část když to v téhle době ještě nevím?

Děkuji





IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Prohlášení poplatníka daně
« Odpověď #1 kdy: Listopad 15, 2010 »

I.1. podle mého názoru můžete zadat jak píšete. Myslím, že je jednodušší uvést rok, třeba během roku nastoupí znovu

I.2.d buď na dobu dohody, nebo podle potvrzení školy. Škola potvrzuje školní rok (semestr), zdaňovacím obdobím je kalendářní rok

II. Ano

II. Na zdaňovací období zapíšete buď od _ do, nebo rok, nikoliv datum podpisu

III. tato část se vyplňuje až následující rok a pouze v případě, že vás zaměstnanec do 15.2. požádá o roční zúčtování daně (byl jste jeho posledním zaměstnavatelem v roce)

Prohlášení se neposílá na FÚ, necháte si je založené pro případ kontroly.
IP zaznamenána
Stran: [1]