Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: kniha jízd a odpisy u výdajů procentem  (Přečteno 1813 krát)

vanacek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
kniha jízd a odpisy u výdajů procentem
« kdy: Říjen 31, 2010 »

Vážení,
potřebuji si ověřit pár faktů:
Jsem OSVČ, nově plátce DPH, výdaje pro účely daně z příjmu vykazuji procentem. Na IČO jsem koupil auto. Přihlásil jsem se k silniční dani. Výdaje za jeho nákup a související (např. účtenky za nákup benzínu, pneumatiky, dálniční známky, parkovací lístky, pojištění, opravy a pod) budu vykazovat pro účely DPH (požádám o vracení daně). V rodině máme ještě starší auto, které budeme používat pro soukromé jízdy. Předpokládám, že pokud nebudu dávat auto do nákladů, tak nemusím vést žádnou evidenci majetku (něco jako odpisy) a nemusím vést knihu jízd.  Je to takto v pořádku? Děkuji.
IP zaznamenána

vanacek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
kniha jízd a odpisy u výdajů procentem
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 12, 2010 »

Citace: vanacek
Vážení,
potřebuji si ověřit pár faktů:
Jsem OSVČ, nově plátce DPH, výdaje pro účely daně z příjmu vykazuji procentem. Na IČO jsem koupil auto. Přihlásil jsem se k silniční dani. Výdaje za jeho nákup a související (např. účtenky za nákup benzínu, pneumatiky, dálniční známky, parkovací lístky, pojištění, opravy a pod) budu vykazovat pro účely DPH (požádám o vracení daně). V rodině máme ještě starší auto, které budeme používat pro soukromé jízdy. Předpokládám, že pokud nebudu dávat auto do nákladů, tak nemusím vést žádnou evidenci majetku (něco jako odpisy) a nemusím vést knihu jízd.  Je to takto v pořádku? Děkuji.
Prosím o radu, najde se někdo?
S tou evidencí majetku a s knihou jízd je to tak v pořádku?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
kniha jízd a odpisy u výdajů procentem
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 12, 2010 »

Evidence obchodního majetku pro účely DPH: ANO _ vizte § 100/2 ZDPH.
Pokud jste schopen prokázat, že jste přijatá zdanitelná plnění (DPH z PHM, oprav, pneu atd.) použil k uskutečnění svých ekonomických činností, pak nemusíte vést knihu jízd.
IP zaznamenána
Stran: [1]