Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Mimořádné odpisy  (Přečteno 1823 krát)

Jolanta15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Mimořádné odpisy
« kdy: Říjen 20, 2010 »

Dobrý večer,
jsme s.r.o. , tento rok v 3/2010 jsme zakoupili nový osobní automobil - na úvěr.
Jako vlastník jsme  v TP uvedeni my- naše s.r.o., ne úvěrová společnost, nicméně, naši auditoři mě upozornili, že
abychom mohli uplatnit daňové odpisy, musí být uzavřená smlouva o výpůjčce, jelikož velký TP nám úvěrová
společnost odebrala.Dále mě upozornili na to, že když je uzavřená smlouva o výpůjčce, nemá naše firma nárok na uplatnění mimořádných odpisů, jelikož tedy není prvním vlastníkem automobilu.Mají pravdu?
Děkuji za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Mimořádné odpisy
« Odpověď #1 kdy: Říjen 21, 2010 »

Auditoři nemají pravdu. Pročtěte zápis z jednání KV a KDP ČR konaného dne 9.12.2009
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/cds/KVKDP9122009.pdf
str. 18 -19
IP zaznamenána

Jolanta15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Mimořádné odpisy
« Odpověď #2 kdy: Říjen 22, 2010 »

Paní Zdeno, děkuji Vám moc za Vaši odpověď, už jednou se mi podařilo díky Vám přesvědčit auditory, že pravdu nemají, teď to bude pravděpodobně podruhé. Ještě jednou díky, já Vás nemít...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Mimořádné odpisy
« Odpověď #3 kdy: Říjen 23, 2010 »

Rádo se stalo. Myslím, že by Vám bylo lépe, kdybyste neměla auditory:-)
IP zaznamenána

Jolanta15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Mimořádné odpisy
« Odpověď #4 kdy: Listopad 16, 2010 »

Dobrý podvečer paní Zdeno,
vracím se k mimořádným odpisům, odpověď, kterou jste mi poradila u našich auditorů neuspěla,trvají si na svém, že mimořádné odpisy v naší situaci použít nemůžeme. Teď ve čtvrtek mají přijít, pak napíšu, čím argumentovali. Díky Jolanta
IP zaznamenána

Jolanta15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Mimořádné odpisy
« Odpověď #5 kdy: Listopad 25, 2010 »

Tak, dobrý večer, nějak jsem se nemohla dokopat k tomu abych Vám napsala. Auditoři svůj názor nezměnili. Po přečtení připomínek KV stránky 18-19 tomuto porozuměli tak, že mimořádné odpisy si můžeme uplatnit pouze v případě, že by se jednalo o námi vyrobený předmět - tečka.
Já jsem přesvědčena o tom, že si mimořádné odpisy uplatnit můžeme, ale hádat se s nimi nebudu. Kdyby nám to náhodou finanční úřad napadl, nemám peníze na případné dodanění.:) Díky moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Mimořádné odpisy
« Odpověď #6 kdy: Listopad 25, 2010 »

Ale vy podle mého názoru jste právním vlastníkem. Pokud by auto vlastnila úvěrová společnost, tak by byla v TP zapsaná jako vlastník ona a vy byste byli zapsaní jen jako provozovatelé vozidla. Myslím, že máte ve smlouvě uvedeno, že k převodu vlastnického práva na věřitele dojde až v případě, kdy toto právo vůči vám uplatní, pokud nebudete plnit podmínky úvěrové smlouvy, například po nezaplacení 3 splátek úvěru.

I kdybyste nebyli právními vlastníky, ale jen ekonomickými (došlo k převodu vlastnického práva na věřitele) a vy jste odpisovali na základě smlouvy o výpůjčce, tak podle mého názoru můžete uplatnit mimořádné odpisy.
IP zaznamenána

Jolanta15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Mimořádné odpisy
« Odpověď #7 kdy: Listopad 30, 2010 »

Dobrý večer paní Zdeno, jsem téhož názoru, ale nevím jak jinak už naše auditory přesvědčit. Na ministerstvu financí, na které se obrátili s touto otázkou, jim řekli, že mimořádně odepisovat toto nemůžeme, tak já už jsem to, ač nerada, vzdala. Uvidím, do 30.6 2011 mám ještě čas, třeba se ještě něčeho dopátrám, nebo poptám. Každopádně jste velmi hodná, díky moc.
IP zaznamenána
Stran: [1]