Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: platba DPH do zahraničí  (Přečteno 1593 krát)

Pospi.J

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
platba DPH do zahraničí
« kdy: Říjen 11, 2010 »

Zdravím Vás. S českou firmou (plátcem DPH) mám uzavřenou smlouvu o obchodním zastoupení - na živnostenský list (nejsem plátcem DPH). Nakoupené zboží ale prodávám dál - obchodním zástupcům na Slovensku (nejsou plátci DPH). Musím nakoupené zboží prodávat do zahraničí s daní, nebo jsem od této povinnosti zproštěna? Děkuji
IP zaznamenána

MaMo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
platba DPH do zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Říjen 13, 2010 »

Dobrý den, jsme česká PO plátce DPH a náš předmět podnikání je pořádání školení. Chceme začít pořádat školení na Slovensku a nastudovali jsme si, že se musíme přihlásit k plátcovství DPH na Slovensku, jelikož místem zdaň. plnění při pořádání školení je místo pořádání, tedy SR. Vyplnila jsem již formulář a odešlu jej na Daňový úřad Bartislava. Chci se zeptat zda k tomu mám něco přikládat (výpis z B.Ú., českou registraci k DPH....). Dále se chci zeptat zda se k DPH má podávat souhrnné hlášení a vůbec jak takové daňové přiznání na Slovensku vylnit, zda tady v Čechách to musím někomu oznamovat, že jsem registrovaná i v SR a vůbec všechno kolem. Budu tedy pak podávat dvě daňová přiznání ? jedno v Č a druhé v SR ???Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
platba DPH do zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Říjen 24, 2010 »

Citace: Pospi.J
Zdravím Vás. S českou firmou (plátcem DPH) mám uzavřenou smlouvu o obchodním zastoupení - na živnostenský list (nejsem plátcem DPH). Nakoupené zboží ale prodávám dál - obchodním zástupcům na Slovensku (nejsou plátci DPH). Musím nakoupené zboží prodávat do zahraničí s daní, nebo jsem od této povinnosti zproštěna? Děkuji
Pokud nejste plátcem DPH, tak zboží prodáváte bez daně. Povinná registrace v tuzemsku by vám vznikla při překročení obratu 1 mil. Kč za předcházejících 12 měsíců.
IP zaznamenána
Stran: [1]