Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Bezplatně vypůjčené auto a silniční daň  (Přečteno 1309 krát)

Geroj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Dobrý den,

chci se zeptat na následující situaci:
1.) vypůjčil jsem si osobní automobil (v rodině) na cestu související s předmětem mého podníkání (schůzka s partnery)
2.) Po cestě jsem tankoval - a tento výdaj bych si rád dal do evidence.
Je to výdaj v eurech, takže jsem postupoval tak, že jsem vzal kurz v daný den krát cena na paragonu.

a teď mi jde o následující:
1.) musím platit silniční daň pokud si občas půjčím auto na cestu související s podnikáním?
2.) musím vést knihu jízd? Které všechny údaje musím být NUTNĚ uvedeny? Ptám se proto, že:
typ vozidla, SPZ, stav tachometru k 1.lednu, 31.prosinci, zahájení činnosti, zahájení používání vozidla, ukončení činnosti a ukončení používání vozidla)
- z těchto údajů, mohu zjistit jen některé, stejně tak nevím, jak je to se zahájením činnosti a ukončenm činnosti při jednorázovém použití.


Předem moc díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Bezplatně vypůjčené auto a silniční daň
« Odpověď #1 kdy: Říjen 05, 2010 »

1) Silniční daň platí ten, kdo je zapsaný v TP.
2) Při jednorázovém použití auta nemusíte vést knihu jízd. Stačí zapsat kdy, odkud, kam, proč a počet km.
Pokud byl automobil bezplatně vypůjčený, tak si ve výdajích uplatníte pouze náhradu za spotřebované PHM. Průměrná spotřeba auta podle TP * cena PHM (buď doložíte, nebo použijete vyhlášené průměrné ceny) * počet km.
IP zaznamenána
Stran: [1]