Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pasivní příjem, je potřeba ŽL?  (Přečteno 1146 krát)

Noen

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Pasivní příjem, je potřeba ŽL?
« kdy: Listopad 11, 2010 »

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu, popřípadě rozvinout zajímavou diskuzi.

Nemám jasno v této věci:
Mám webové stránky, ze kterých, na základě reklamy, mi již několikátým rokem chodí na účet příjmy, aniž bych musel na něčem vykonávat činnost.
Platím pouze hosting (umístění stránek) a prodlužuji registraci domény.

Zajímalo by mě, jak se stavět k takové formě zisků, jestli je potřeba mít ŽL?
Jak je to obecně s pasivními příjmy všeho druhu? Je spousta lidí, kteří nemusejí vykonávat činnost a mají příjmy. Je pro tohle nějaká kategorie daná zákonem?

Myslím si to dobře, že bych ŽL nemusel mít, popřípadě pozastavený, ale je důležité, abych příjmy jen zdanil?
Ale sociální pojištění bych již platit nemusel?
Klidně bych mohl být i na ÚP?
Logiku tohle uvažování podle mě má, ale nevím, jak je to podle paragrafů?

Takových lidí, kteří vydělávají poměrně pasivně na webových stránkách je spousta.
Přemýšlím, proč se nevyskytuje více informací ohledně toho, že není ani potřeba mít ŽL, že FÚ stejně zajímá jen zdanění příjmů, nebo ne? Budou se vrtat i v tom, jak je možné, že na to nemám ŽL?
A OSVČ se zase nezajímá o FÚ a pokud se na ní odhlásím, tak je jí fuk jestli mám aktivní ŽL?
Trošku polemizuju, jestli v tomto \"systému\" ví vůbec levá ruka co dělá pravá.

Četl jsem zde, že na OSVČ se mohu odhlásit, i když si něpřeruším ŽL.
Přišli by teda vůbec na něco, kdybych dál podnikal, akorát nechtěl platit sociálku a tudíž se takhle odhlásil na OSVČ?
Zjišťuje si jeden úřad, co dělá ten druhý?

Tušíte, co by mi zhruba hrozilo, kdybych si takhle zahrával, zkoušel co mi \"systém\" dovolí? Začínám totiž chápat, že úředníci moc nevědí, jsou líní a nebude se jim vůbec chtít babrat v něčem tak zmateném jako jsou pasivní formy výdělku přes internet. Že to uzavřou na tom, že jsem zdanil příjmy a to jim bude stačit.
IP zaznamenána

Jaroslavp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Pasivní příjem, je potřeba ŽL?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2010 »

Dobrý den
Jsem nyní veden na úřadě práce.
Většina případných zaměstnavatelů chce po mě ŽL-volnou činnost, aby se mnou sepsali pracovní smlouvu.
Rád bych si živnost zařídil, ale co když nikdo pracovní smlouvu se mnou nesepíše.
Neriskuji tím ztrátu podpory v nezaměstnanosti.
Děkuji za odpvěď      Jaroslav
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pasivní příjem, je potřeba ŽL?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 15, 2010 »

Není možné sepisovat pracovní smlouvu na ŽL. Buď se stanete zaměstnancem, pak nepotřebujete živnostenské oprávnění, nebo se stanete obchodním partnerem, pak se může budoucí odběratel zajímat, zda máte živnostenské oprávnění.

Pokud si pouze vyřídíte živnostenské oprávnění (nesmíte oznámit zahájení samostatné výdělečné činnosti na OSSZ!! a zdravotní pojišťovně), tak můžete být i nadále v evidenci úřadu práce.
IP zaznamenána
Stran: [1]