Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH-nákup aut v EU, následný prodej aut v ČR  (Přečteno 3211 krát)

Drobek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19

Dobrý den,

prosím o radu: jsem plátce DPH, nakupuji auta v EU (německou, rakousko) a následně je prodávám v ČR.
Jak si poradit s DPH
A) když nakupuji auta od plátce DPH v EU, který mi auta prodá včetně jejich DPH,
B) když nakupuji auta od plátce DPH v EU, který mi auto prodá bez DPH,
C) když nakupuji auta od neplátce DPH v EU.

je správně, když si myslím že....... a do přiznání DPH uvedu....:

ad A) nakupuji od plátce v EU, jenž mi prodá auto včetně DPH, což je \"Pořízení zboží z jiného státu EU\":
částka DPH bude v: Nárok na odpočet daně - kolonka: z přijatých zdanitelných plnění od plátců   ????

ad B) nakupuji auta od plátce DPH v EU, který mi auto prodá bez DPH, což je \"...nevím\":
částka DPH bude v: Zdanitelná plnění - kolonka: Přijetí zboží z jiného členského státu (§16, §17 odst 6 písm. e):§19 odst. 3)
částka DPH bude také: Nárok na odpočet daně - kolonka: z přijatých zdanitelných plnění od plátců,
nebo se nezahrnuje do DP   ????

ad C) když nakupuji auta od neplátce DPH v EU, což je \"Pořízení dopr. prostředku od osoby nereg. v jiném státě EU\"
částka DPH bude v: NEZAHRNUJE SE DO DP  ????

Předem velmi děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH-nákup aut v EU, následný prodej aut v ČR
« Odpověď #1 kdy: Září 27, 2010 »

Předpokládám, že budete kupovat ojetá vozidla, neboť nový dopravní prostředek byste vždy pořizoval bez DPH.

A) Pokud plátci sdělíte své DIČ, tak by vám měl prodat auto bez DPH. Jestliže prodal s daní, tak se přesto jedná o pořízení zboží z JČS (řádky 3 a 44). Je možné, že vám plátce dodá auto ve zvláštním režimu, tento obchod by se v přiznání k DPH vůbec neobjevil (místo plnění zůstalo v zemi dodavatele).

B) Pokud plátce prodá auto bez DPH, tak se jedná o dodání zboží z JČS. Máte povinnost zdanit v tuzemsku, objeví se na řádcích 3 a 44.

c) Pořízení ojetého auta od neplátce z EU se v přiznání k DPH neprojeví. Je to stejné, jako kdybyste auto koupil od tuzemského neplátce. V přiznání by se vám objevilo (na řádku 9) pouze pořízení nového dopravního prostředku od osoby neregistrované k dani v JČS.
IP zaznamenána
Stran: [1]