Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prosím o radu.  (Přečteno 1283 krát)

Jana ryngl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Prosím o radu.
« kdy: Červenec 29, 2010 »

Jedná se o podobnou otázku, která zde byla položena. Viz. Editoval lienka (2010-05-14 13:01:55)
Prosím o odpověď. Nebo mám hledat placeného poradce? Vím, že za informace se má platit, ale jsme malé SVJ a každá koruna dobrá. Děkuji za zprávu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Prosím o radu.
« Odpověď #1 kdy: Červenec 31, 2010 »

Toto je diskusní fórum, nikoliv poradna. Navíc jste na stránkách, které jsou určeny pro drobné podnikatele a ostatní OSVČ, je proto málo pravděpodobné, že by se někdo zapojil do diskuse. Problematikou SVJ se zabývají jiné servery, například portál společenství vlastníků jednotek:
http://www.portalsvj.cz/

Pokud jde o DPH ze záloh, které jste zaplatili před datem registrace, tak z těchto záloh si neuplatníte nárok na odpočet, neboť jste daň na vstupu (přijatá zdanitelná plnění) použili pro svá plnění (dodávky tepla), ze kterých jste neodvedli daň na výstupu.
Odpočet při změně režimu můžete použít u zboží, které je k datu registrace vaším obchodním majetkem, ale vy jste zboží (plyn) už spotřebovali, nemáte ho v zásobách, ani se nestal součástí hmotného majetku, odpisovaného nehmotného majetku, nebo pozemků.
IP zaznamenána

Jana ryngl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Prosím o radu.
« Odpověď #2 kdy: Srpen 02, 2010 »

Děkuji za radu a upozornění. Portál SVJ znám, ovšem s problematikou DPH je to poněkud složitější. Ještě jednou děkuji a nezlobte se, že jsem zavítala na zdejší portál. Sama jsem OSVČ, tak jsem ráda, že o vás vím. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Prosím o radu.
« Odpověď #3 kdy: Srpen 02, 2010 »

Ale já se vůbec nezlobím:-)) jenom jsem chtěla upozornit, že problematika SVJ je zcela odlišná a je malá pravděpodobnost, že by se někdo znalý zapojil do diskuse. Možná p. Pavell, ale ten už se tu, bohužel, dlouho neukázal.
IP zaznamenána
Stran: [1]