Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sleva na dani na dítě  (Přečteno 3689 krát)

maminka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sleva na dani na dítě
« kdy: Květen 16, 2009 »

Jsem v rozvodovém řízení a odstěhovala jsem se s dětmi do podnájmu. Má manžel právo uplatňovat slevu na děti, když s ním děti nebydlí, pouze jej sporadicky navštěvují?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dani na dítě
« Odpověď #1 kdy: Květen 17, 2009 »

Podmínky, za kterých náleží poplatníkovi daňové zvýhodnění na vyživované dítě a způsob jeho uplatnění poplatníkem jsou stanoveny v §35c a 35d zákona o dani z příjmů.
Dítě musí poplatník vyživovat ve své domácnosti. Společnou domácností se rozumí, že občané spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby (§115 občanského zákoníku).  Dočasný pobyt dítěte mimo domácnost nemá vliv na uplatnění daňového zvýhodnění (pobyt v nemocnici, letní tábor...). Nežije-li dítě s poplatníkem v domácnosti, např. po rozvodu manželství, daňové zvýhodnění na na něj poplatníkovi nenáleží.
Takže se pokuste s otcem dětí v klidu domluvit, aby on u svého zaměstnavatele přestal uplatňovat zvýhodnění na děti. Pokud domluvou nedosáhnete svého, pak nevím, zkusit napsat jeho zaměstnavateli dopis, jaká je situace, a že od toho a toho data žijete vy sama s dětmi  jinde, tudíž že otec dětí uplatňuje částku neoprávněně. Poslední možností  by byly úřední postupy, ale to snad nebude třeba, hodně štěstí.  
IP zaznamenána

tomaš

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sleva na dani na dítě
« Odpověď #2 kdy: Duben 06, 2010 »

dobrý den chtěl bych uplatnit daň na vlastní dítě ale Nežiji s nim, ani s družkou ve společne domacnosti, ale platim vyživne lze uplatnit?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na dani na dítě
« Odpověď #3 kdy: Duben 07, 2010 »

Bohužel nemůžete uplatnit zvýhodnění na dítě, pokud nesplňujete podmínku společné domácnosti. Jana
IP zaznamenána

LadaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
sleva na dani na dítě
« Odpověď #4 kdy: Červenec 19, 2010 »

Dobrý den, mám dotaz ohledně uplatnění slevy na dani.
Dcera studovala první ročník Ostravské university, tudíž si manžel uplatňoval slevu na dani. Pro školní rok 2010/2011 bude tuto školu studovat dálkově. Od 30.08.2010 nastoupí do práce v MŠ jako učitelka. Moje dotazy:
1. Do kterého měsíce si může manžel dceru uplatnit jako slevu na dani na dítě?
2. Jakou slevu si bude uplatňovat dcera?? Za poplatníka i za studenta??
Děkuji za odpověď
VlaĎka
IP zaznamenána
Stran: [1]