Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Student - Uplatnění zvýhodnění  (Přečteno 933 krát)

ondrav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Student - Uplatnění zvýhodnění
« kdy: Srpen 02, 2010 »

Prosím o radu, po pročtení zdejšího serveru jsem poněkud nejistý.
1) Pokud jsem to správně pochopil, zřízením živnosti jsem byl automaticky zaregistrován na všem potřebném (sociálka, zdravotní, daně), takže to již řešit nemusím, že?
2) Pokud chci uplatnit zvýhodnění na studenta tak musím zajít na jednotlivé úřady - na které? Zase sociálka, zdravotní, daně?

Omlouvám se za dotazy, které tu jsou určitě často, ale informací je tolik, že se v tom už ztrácím.

Předem díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Student - Uplatnění zvýhodnění
« Odpověď #1 kdy: Srpen 02, 2010 »

1) Pokud jste vyplnil v Jednotném registračním formuláři příslušná políčka (část B _ daňová registrace, části C a D _ oznámení správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně o zahájení činnosti), tak už nic nemusíte řešit.

2) U daně z příjmů stačí přiložit potvrzení o studiu až k daňovému přiznání za rok 2010. U zdravotní pojišťovny vás měla přihlásit jako studenta škola, stačí, když si do své zdravotní pojišťovny zavoláte a ověříte, zda vás vedou jako studenta. OSSZ stačí, když přiložíte potvrzení o studiu k přehledu o příjmech a výdajích za rok 2010, ale můžete jim odevzdat, nebo poslat potvrzení dříve.

3) Určitě máte kartičku pojištěnce, tam je uvedeno, u které zdravotní pojišťovny jste pojištěn.
IP zaznamenána
Stran: [1]