Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Téma: Silniční daň  (Přečteno 104009 krát)

Pavell

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #90 kdy: Březen 19, 2008 »

dobry den,
jsem OSVC,mam vypujcene auto od tchyne (mam sepsanou smlouvu o pronajmu zadarmo).Jake nahrady si muzu odecist?musim mit paragony od benzinek,nebo si muzu uctovat nahrady v hodnote 3.80 kc na km?
DEKUJI
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Silniční daň
« Odpověď #91 kdy: Březen 19, 2008 »

Citace: Pavell
Citace: Pavell
dobry den,
jsem OSVC,mam vypujcene auto od tchyne (mam sepsanou smlouvu o pronajmu zadarmo).Jake nahrady si muzu odecist?musim mit paragony od benzinek,nebo si muzu uctovat nahrady v hodnote 3.80 kc na km?
DEKUJI
Pripadne jaky vzorec pro vypocet mam pouzit
DEKUJI
Pokud máte auto bezplatně vypůjčené můžete si účtovat jen náhradu za phm. Amortizaci ve výši 4,10 kč/km (3,80 kč platilo pro loňský rok) si do nákladů započítat nemůžete. Držitel vozidla zapsaný v TP musí zaplatit silniční daň.
IP zaznamenána

Pavell

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #92 kdy: Březen 19, 2008 »

plati tedy v tomto pripade vzorecek         prumer.spotreba :100 x 29.72 x km ?
moc dik
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Silniční daň
« Odpověď #93 kdy: Březen 19, 2008 »

Citace: Pavell
plati tedy v tomto pripade vzorecek         prumer.spotreba :100 x 29.72 x km ?
moc dik
ano, pokud je 29, 72 cena za 1 l :-)
IP zaznamenána

tmdata

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #94 kdy: Březen 23, 2008 »

Dobrý den, jsem OSVČ. Letos jsem pořídil vozidlo v kategorii N1.  Je možné toto vozidlo použít i k soukromým jizdám? Mohu snížit odpisy v daném poměru? Neovlivní to DPH z pořízení ?

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Hanka

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #95 kdy: Březen 24, 2008 »

Mám dotaz. Mám v podnikání kamion a zatím jsem platila zálohy snížené podle zákona (EURO3), ale pro letošní rok nevím kolik mám platit. Nikde jsem nenašla, kolik je pro letošní rok sleva na dani pro EURO 3. Slevy byli platné do 31.12.2007 a na letošek není nikde nic psané a nebo špatně hledám. Pomůže mi někdo?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #96 kdy: Březen 25, 2008 »

Podívejte se na návrh novely zde:
http://www.3m.euweb.cz/
IP zaznamenána

Drahomíra

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #97 kdy: Březen 26, 2008 »

Dobrý den,

v jaké výši se budou platit zálohy na silniční daň v roce 2008 ? Slevy za EURO 3 a 4 podle zákona platily do 31.12.2007.
Připravovaná  Novela (slevy podle data přidělení SPZ, tedy jestli dobře rozumím podle stáří vozu) má platit v období roku 2009. V roce 2008 se tedy bude platit
plná sazba silniční daně ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #98 kdy: Březen 26, 2008 »

Pokud do 15.4.2008 nebude ve Sbírce zákonů publikována novela, pak zaplatíte 1. zálohu podle plné sazby, protože ke dni splatnosti zálohy není předpis, který by vám přiznával slevu. Dosavadní slevy na EURO 3 a 4 ale mohou být zachovány i  v roce 2008, novela je může přiznat s účinností od 1.1.2008, pak byste další zálohy už platili podle platného znění zákona o dani silniční. Ty větší změny zřejmě začnou platit až od 2009.
IP zaznamenána

Ruda

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #99 kdy: Duben 07, 2008 »

Citace: Zdena
Pokud do 15.4.2008 nebude ve Sbírce zákonů publikována novela, pak zaplatíte 1. zálohu podle plné sazby, protože ke dni splatnosti zálohy není předpis, který by vám přiznával slevu. Dosavadní slevy na EURO 3 a 4 ale mohou být zachovány i  v roce 2008, novela je může přiznat s účinností od 1.1.2008, pak byste další zálohy už platili podle platného znění zákona o dani silniční. Ty větší změny zřejmě začnou platit až od 2009.
Jako tvůrce stránek http://3m.euweb.cz
na které jste odkazovala, doporučuji tamtéž přečíst i \"Metodický pokyn\". Na konci pokynu je aktualizovaná tabulka předpisů EHK OSN a měrnic EU s datem 24.1.2008 !!! Že by zase \"levá neví co dělá pravá\"??
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #100 kdy: Duben 07, 2008 »

Zákon o dani silniční přiznává slevy u NA, která splňují limity EURO 2 a vyšší, pouze do 31.12.2007. K dnešnímu dni jsou tato vozidla, bohužel, beze slev.
Metodický pokyn byl podle mého mínění aktualizován pro potřeby přiznání k SD za rok 2007. Pokud bude schválena novela v navrhovaném znění, tak už nebudou důležité imisní limity, ale první registrace vozidla. Musíme se nechat překvapit.
Své stránky jste zpřehlednil a zvelebil skvěle:-)
IP zaznamenána

Ruda

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #101 kdy: Duben 07, 2008 »

Ono to asi zas tak velké překvápko nebude. K Metodickému pokynu jen podotýkám, že se nejedná o pokyn pro
rok 2007.
1. jeho vydání týden před termínem Přiznání ??
2. v tabulce uvedené úplně dole se objevuje sleva na osobní auta do 2,5 t, která v r. 2007 neplatila.
Zda zákon projde je veliký otazník, protože se v EU nemohou dohodnout.
IP zaznamenána

Martina

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #102 kdy: Duben 22, 2008 »

Dobrý den, moc se omlouvám, že otravuji, ale potřebuji poradit nebo spíše vysvětlit. Podnikatel koupil osobní automobil na leasing, nezahrnul ho do majetku, ale výhradně ho používá pro podnikání. Můžete mi poradit, co mohu uplatnit v účetnictví kromě splátek leasingu? Zda-li uplatňuji náhradu PHM nebo skutečnou spotřebu+opravy+pojistky atd? Díky moc, přeji krásný den a ještě jednou se moc omlouvám.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň
« Odpověď #103 kdy: Duben 22, 2008 »

Předpokládám, že auto ještě nekoupil (leasing ještě neskončil) a podnikatel leasingové splátky hradí soukromě - neuplatňuje je jako výdaj na podnikání, aby vozidlo nemusel po ukončení pronájmu s následnou koupí zařadit do obchodního majetku. V tomto případě si může uplatnit výdaje na pracovní cesty jako u vozidla v nájmu: tedy výdaje na dopravu silničním motorovým vozidlem v prokázané výši a to je všechno. Opravy a pojištění majetku, který není v OM, nebudou daňově uznatelné.
IP zaznamenána

Martinaa

  • Host
Silniční daň
« Odpověď #104 kdy: Duben 24, 2008 »

Citace: Zdena
Předpokládám, že auto ještě nekoupil (leasing ještě neskončil) a podnikatel leasingové splátky hradí soukromě - neuplatňuje je jako výdaj na podnikání, aby vozidlo nemusel po ukončení pronájmu s následnou koupí zařadit do obchodního majetku. V tomto případě si může uplatnit výdaje na pracovní cesty jako u vozidla v nájmu: tedy výdaje na dopravu silničním motorovým vozidlem v prokázané výši a to je všechno. Opravy a pojištění majetku, který není v OM, nebudou daňově uznatelné.
Dobrý den,
reaguji na Vaši rychlou odpověď. Účetnictví jsem převzala, podnikatel si je do dnešního dne zpracovával sám. Leasing ještě neskončil, ale leasingové splátky právěže uplatňoval jako daňový výdaj. Proto jsem se nyní ve všech těch termínech mírně ztratila. Takže znovu upřesním. Podnikatel koupil OA na leasing, nezahrnul ho do OM, leasingové splátky uplatňuje jako daňový výdaj, kromě nich uplatňoval v letech minulých i vše ostatní jako pneu, pojistky, opravy atd. a ještě ke všemu uplatňoval výdaje na dopravu silničním motorovým vozidlem. Spotřebu PHM ale nemá nijak doloženou, pouze výkazem pracovních cest. Nyní se nemůžeme dohodnout na správné účetní cestě. Můžete mi tedy, prosím, ještě jednou poradit? Moc se omlouvám a přeji hezký den.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8