Témata > Auto, silniční daň, cestovní náhrady

Silniční daň

<< < (2/24) > >>

Zdena:
Pro Vlastíka:

Povinnost placení silniční daně automaticky nezaniká. Není totiž vázána na způsob uplatňování výdajů, nýbrž na skutečnost, zda je vozidlo používáno v souvislosti s dosahováním příjmů. Jestliže jste například taxikář, pak budete těžko vysvětlovat, že ke své činnosti nepoužíváte silniční motorové vozidlo. Pokud jste si při vedení daňové evidence vykazoval pracovní cesty,  při kterých můžete nyní používat třeba hromadnou dopravu, pak by bylo zbytečné dál platit silniční daň.

Pavla:
Dobrý den,
mám dotaz : mám auto k osobnímu užívání. Podnikám, ale doposud jsem auto nevykazovala ani neplatila silniční daň. Od r. 2008 bych ráda dala auto do podnikání. Auto mám od matky. Je nutný přepis nebo stačí sepsat kupní smlouvu a je jedno, že je technický průkaz vydán na jinou osobu? Nebo musí být nutně auto na mé jméno?
Děkuji za odpověď

Zdena:
Auto musí být na vaše jméno. Do podnikání můžete vkládat jen věci, které vám patří.

MartinaS:
Dobrý den, mám os. auto nezahrnuté do obch. majetku, využívám ho pro podnikání max. 5 dní v měsíci. Mohu platit silniční daň ve výši 25Kč/den nebo musím platit čtvrtletně zálohu odpovídající podílu z roční sazby, když je pro mne denní sazba výhodnější?
Děkuji za odpověď

Zdena:
Denní sazbu 25 Kč/den může použít pouze zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci.

OSVČ platí silniční daň podle roční sazby. Za měsíce, ve kterých auto nebylo ani jednou použito k podnikání, nemusíte platit SD.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi