Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: RPDP  (Přečteno 1787 krát)

petrahartmann

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
RPDP
« kdy: Březen 06, 2012 »

Dobrý den,paní Zdeno ,myslelea jsem si že mám v PDP celkem jasno,ale volající zákazníci mě donutili,abych se na Vás opět obrátila s prosbou oo vysvětlení..jde opět o tu mont.plošinu MP22 Liaz.
Přemýšlím o tom dobře ??
1) pronájem MP22 bez obsluhy....vždy s DPH.?
2) pronájem(mont.práce ) MP22 s obsluhou,pokud nebude souvislost se stavbou(budovou)...s DPH.?
3) pronájem (mont.práce) MP22 s obsluhou,pokud bude souvislost se stavbou(budovou)....tak v PDP ??
 
  Takže Mont.práce MP22- oprava veřej.osvětlení...stavba ani budova to není,ale spadá to do 42.22.12..místní el.vedení.???takže taky v PDP? potom opravy osvětlení např.ve skladech apod.taky v PDP.

   Nestačí tedy,že bych na faktuře uvedla pouze  buď  1) Mont.práce MP22 (s obsluhou)-spadá do PDP
                                                                                      2) Mont.práce MP22(bez obsluhy)-tudíž je to pronájem- takže s DPH ???

 Už mě to nebaví,není čas se každou fakturou zabývat a modlím se,aby někdo nechtěl udělat lešení kolem stromu na jeho ořez!fakt.  tak se nezlobte a spoléhám na Vaši odpověď,moc díky..petra.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
RPDP
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2012 »

1) Ano.

2) Pokud není souvislost se stavebními pracemi, tak bych účtovala s DPH. Ovšem na stránkách české daňové správy zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_15152.html?year=0%C2%93
najdete Přehled nejčastějších dotazů k zatřídění - režim přenesení daňové povinnosti ve stavebnictví. Na ř. 17 je uvedeno, že pronájem plošiny s obsluhou spadá pod kód 43 a použije se režim PDP (zřejmě vždy). Tak si vyberete:-)

3) Ano. Pro plátce v režimu PDP, pro neplátce s DPH.
 
U veřejného osvětlení bych se řídila tím, zda objednatel uvedl v objednávce své DIČ. Pokud ano, tak bych fakturovala v režimu PDP. Pokud neuvedl DIČ, tak osvětlení nevyužívá k ekonomické činnosti a v tom případě bych fakturovala s daní.

Pokud se budete řídit příklady na stránkách CDS tak postačí, když na faktuře pro plátce uvedete buď bod 1) nebo bod 2).
IP zaznamenána
Stran: [1]