Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Registrace na Finančním Úřadě  (Přečteno 1748 krát)

Jaroslav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Registrace na Finančním Úřadě
« kdy: Květen 11, 2010 »

Jsem OSVČ co má příjem přes autorský zákon bez ŽL, od 1. září 2009 co mi skončila škola (nemám zaměstnání, je to můj hlavní příjem). Na OSSZ a VZP jsem oznámil zahájení samostatně výdělečné činnosti od 1. září 2009, ale na finančním úřadě jsem se zapomněl registrovat, bohužel jsem o této povinnosti nevěděl. V březnu jsem normálně podal daňové přiznání. Z finančního úřadu mi teď volali, že bych se u nich měl registrovat.

Otázka 1: Mám v tom registračním formuláři pro FU uvést, že jsem činnost zahájil 1. září minulého roku, nebo raději 1. května? Když uvedu že 1. září, můžou mi dát teoreticky pokutu, když 1. května, tak to nebude odpovídat tomu co jsem oznámil na OSSZ a ve VZP, a vlastně ani mému poslednímu daňovému přiznání pro FU. Povinnost totiž je se na FU registrovat do 30 dnů od začátku podnikání.

Otázka 2: Můžu v registračním formuláři jako bankovní účet uvést nějaký nový, který si založím teď? Můj dosavádní účet totiž používám i na osobní transakce. A očekává při případné kontrole finanční úřad že veškerý můj příjem bude procházet přes tento bankovní účet? (Nejsem plátce DPH)

Díky za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Registrace na Finančním Úřadě
« Odpověď #1 kdy: Květen 11, 2010 »

Otázka 1: uvedla bych zahájení činnosti od 1.9.2009.

Otázka 2: můžete uvést nový účet, který si založíte nyní. Příjmy mohou procházet osobním, nebo podnikatelským účtem, nebo oběma, případně můžete inkasovat hotovost (za den maximálně ekvivalent 15.000 EUR).
IP zaznamenána
Stran: [1]