Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání a přítelkyně po škole  (Přečteno 1129 krát)

netrunner

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Podnikání a přítelkyně po škole
« kdy: Květen 03, 2010 »

Dobrý den vespolek,
prosím o radu jak nejlépe postupovat v situaci, do které jsme se s přítelkyní dostali.

Já jsem už nějaký rok OSVČ, poslední dva roky už na mě neplatí ani výdajové paušály. Přítelkyně odstátnicovala a od konce května není student. Spolu podnikáme, ale zatím bylo vše jednodušší formálně tlačit pouze přes moji OSVČ. Přítelkyně tedy oficiálně neměla žádné příjmy (až na pár autorských honorářů), vše jsem měl v rámci svého podnikání já.
Teď ale přemýšlíme jak dál, aby bylo vše \"čisté\". Napadlo nás několik možností:

1) Založit s.r.o. Tady se ale bojíme zvýšené administrativy (může vůbec sro vést daňovou evidenci nebo musí být účetnictví? to bychom asi sami nezvládli) a nevíme, jak je to s daněním podílů na zisku a soc. a zdrav. pojištění společníků... Zaměstnanci by nebyli, jen my dva.

2) Přítelkyně by si založila svoji OSVČ a činnosti bychom nějak rozdělovali. Tady ale nevíme, jak dál se \"společným\" majetkem - třeba máme jen jedno auto, jehož majitelem jsem papírově já a účtuji si náhrady. Přitom většinu cest by si nakonec měla účtovat přítelkyně (ona jezdí a fotí, já pak fotografie užívám).

3) Vzít se :). Žijeme na hromádce už více jak 7 let, ale nevím, jestli by zrovna tohle byl ten pravý impuls k sňatku.

Pokud někdo ví jak z toho ven nebo někoho napadá jiná možnost, prosím o každou dobrou radu.

Díky Jirka.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Podnikání a přítelkyně po škole
« Odpověď #1 kdy: Květen 11, 2010 »

Podle mého názoru je sro něco jako manželství, jen se z něj hůře odchází. Ještě existuje Sdružení bez právní subjektivity.
IP zaznamenána
Stran: [1]