Témata > Podnikání

Tvorba WWW stránek - živnost?

(1/5) > >>

Andy:
Dobrý den,

jsem studentka a zajímám se o tvorbu WWW stránek, webmastering, webdesing, redesing... Protože na mnou vytvořené stránky mi chodí dotazy, zda nevytvářím WWW stránky, chci se zeptat, co je k tomu zapotřebí. Popřípadě, jestli se podmínky nějak mění, když tvořím pouze \"sem tam\" a mám to jako koníček, např. o prázdninách. Jaké jsou nevýhody?

Děkuji za zodpovězení dotazu.

Zdena:
Pokud byste se zabývala tvorbou stránek soustavně (tedy nikoliv pouze příležitostně), pak by asi bylo zapotřebí pořídit si živnostenský list. Více informací zde:
http://www.jakpodnikat.cz/zivnosti-tvorba-www.php
Pro příležitostné vytvoření stránek by stačila smlouva o dílo, případně dohoda o provedení práce.

Zdeněk:
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak to je v případě když pracuji na HPP a chtěl bych si jako freelance webdesigner občas přivydělávat, tvorbou a prodejem grafických návrhů webdesignů, tvorbou webových prezentací atd...

mnohokrát děkuji za odpověď.

Zdena:
Stejně, jako v předchozí odpovědi. Na soustavnou činnost, vykonávanou vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku je třeba si vyřídit živnostenský list. Příležitostnou činnost (bez ŽL) můžete vykonávat například v pracovněprávním vztahu - uzavřením dohody o provedení práce, nebo v občanském vztahu - uzavřením smlouvy o dílo.

Pencicek:
Dobrý den, možnost o DPP mě překvapila a rád bych se zeptal jaký je rozdíl zdanění v případě studenta na ŽL a studenta na DPP. Děkuji

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi