Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Tabulka E  (Přečteno 1165 krát)

jitt

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Tabulka E
« kdy: Březen 22, 2010 »

Prosím co  mám uvést do Tabulky E na DPFO a co vyloučit z výdajů před zapsáním do řádku 102?

- paušál na auto

-odpisy HM

- DPH ze zásob pořízených před změnou režimu z plátce neplátce na plátce v průběhu roku 2009 / FO se pozdě zaregistroval a měl se stát v 6/09 a stal se až 2/10 s tím, že musí doplatit 10% z obratu za 9/09-1/10 /

Děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Tabulka E
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2010 »

Paušálu na auto i odpisům to bude lépe slušet na ř. č. 102, jedná se o výdaje na dosažení příjmů podle § 24 ZDP.  DPH ze zásob při změně režimu a náhrada za nesplnění registrační povinnosti jsou podle mého názoru také příjmy a výdaje, nikoliv úpravy základu daně.
IP zaznamenána

jitt

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Tabulka E
« Odpověď #2 kdy: Březen 25, 2010 »

Děkuji za odpověď. Paušál na auto i odpisy jsem nakonec dala na 102, ale DPH v tabulce E mám tak nevím jestli ještě radši nepřepsat aby to nemátlo.
Sociální a zdravotní pojištění se také vylučuje před zapsáním na ř. 102??? U OSVC vedoucí evidenci jsem to tak udělala, ale pokud to vyloučím i OSVC vedoucí podvojky nesouhlasí mi zisk na DP se ziskem z výsledovky. Jak řešíte tohle??
A to jsem si letos říkala, že to nenechám na poslední chvíli :-))
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Tabulka E
« Odpověď #3 kdy: Březen 25, 2010 »

Jestli mohu vyjádřit svůj názor, tak si myslím, že je úplně jedno, kam co zapíšete. Z daňového hlediska to vyjde nastejno. Buď máte příjem či výdaj zapsaný v daňové evidenci, nebo si doladíte základ daně až v tabulce E v souladu s ustanovením § 23/2/c) bod 2. ZDP.

Já se snažím nacpat do DE všechno, co se dá (i nedá), ať mám všechno pohromadě v jednom šanonu. Když není kudy nacpat (nemám pohyb ve financích), tak si vytvořím interní doklad, na který si velmi podrobně rozepíši, cože to provádím a proč to vůbec dělám, abych po čase zbytečně nehledala a nezmatkovala. Do peněžního deníku (DE) zapíši jako nepeněžní operaci s odvolávkou na číslo ID. Podotýkám, že tak činím v rámci sebeobrany před vlastní blbostí:-)

Sociální a zdravotní rovnou eviduji jako nedaňový výdaj, takže se mi na řádek 102 vůbec nedostane.
IP zaznamenána
Stran: [1]