Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod na paušál a dodanění zásob  (Přečteno 2192 krát)

petra7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Přechod na paušál a dodanění zásob
« kdy: Březen 21, 2010 »

Dobrý den, v roce 2009 bych ráda uplatnila výdaje % z příjmů. Za rok 2008 jsem na konci roku neměla žádné pohledávky, ani závazky, ale pouze zásoby v hodnotě 8 000,- Po přečtení několika příspěvků diskusního fóra, vím, že bych tyto zásoby měla dodnit v DDP za rok 2008. V roce 2008 mi nevznikla vzhledem k uplatnění životního a penzijního pojištění žádná daňová povinnost. Když navýším příjmy roku 2008 o zásoby daňová povinost bude pro mě stejně nulová. Ráda bych se zeptala, zda-li se v této situaci také musí podávat dodatečné DP za rok 2008. Děkuji moc za odpověď. Petra S.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Přechod na paušál a dodanění zásob
« Odpověď #1 kdy: Březen 21, 2010 »

I v tomto případě bych ho podala,bude to uvedeno na správnou míru a vy budete v klidu.V dodatečném uvedete všechny údaje správně,tak jak měly být.To zznamená,že v tabulce D budou uvedeny zásoby ve výši 8.000.-Kč a v tab.E dodanění zásob.Opravné přehledy na SP a ZP nepodáváte.
IP zaznamenána

petra7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Přechod na paušál a dodanění zásob
« Odpověď #2 kdy: Březen 22, 2010 »

Děkuji moc za odpověď . Stránky diskusního fóra jsem objevila teprve tento pátek, a ráda bych poděkovala tomu, kdo je zřídil, protože jsem tam našla spoustu odpovědí na věci, ve kterých jsem si nebyla úplně jistá, že je dělám správně.  Petra S
IP zaznamenána
Stran: [1]