Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: druh živnosti  (Přečteno 1809 krát)

Iva46

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
druh živnosti
« kdy: Březen 20, 2010 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné pod živnost - Poskytování služeb pro hospodaření v lesích a pro myslivost, zahrnout fakturu za  příležitostní využití traktoru pro odklizení sněhu ve městě? Jsem FO. která uplatňuje paušální výdaje procentem. Musím na uvedenou živnost platit silniční daň za traktor, který používám k práci v lese a odklizení sněhu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
druh živnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 20, 2010 »

Já bych tam fakturu zahrnula. Máte živnost volnou, u které se už nehledí na název, zkrátka jde o výrobu, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. K příjmům ze živnosti volné si uplatníte výdaje ve výši 60%.

Zemědělské a lesnické traktory (a jejich přípojná vozidla) nejsou předmětem daně silniční.
IP zaznamenána

Iva46

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
druh živnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2010 »

Moc děkuji za radu! Přeji hezký večer.
IP zaznamenána

vlad72

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
druh živnosti
« Odpověď #3 kdy: Duben 13, 2010 »

Založil jsem si ted ŽL na pokrývačství a klempířství.Mám možnost když nebudu mít stálé zakázky a bude volnější čas jít vypomáhat do lesa sázet stromky atd..Chci se zeptat jestli mohu po doplnění o volnou činnost lesnictví potom fakturovat a danit v jednom nebo to nejde.Moc se v tom ještě neorientuji a nevím pořádně jak to funguje, když je to z uplně jiného oboru.Díky moc za radu
IP zaznamenána
Stran: [1]