Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Placení siln.daně , výdaje paušálem  (Přečteno 1516 krát)

jark14

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Placení siln.daně , výdaje paušálem
« kdy: Březen 18, 2010 »

Dobrý den, podnikám v zednictví, vedu DE a  v předchozích letech jsem uplatŇoval skutečné výdaje. Užíval jsem pro podnikání soukromé vozidlo a tudíž jsem platil, každý rok silniční daň.
Zjistil jsem ale, že je pro mě výhodnější uplatňovat výdaje za rok 2009 paušálem.  Musím platit  silniční daň ? Jestliže ne, mohu ještě podat dodatečné  přiznání k silniční dani a požádat o vrácení daně?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Placení siln.daně , výdaje paušálem
« Odpověď #1 kdy: Březen 18, 2010 »

Je jedno jaké výdaje používáte,důležité je ,zda používáte automobil k podnikání.I při paušálních výdajích by se silniční daň platit měla,když je používáno k podnikání,ale já mám spoustu takových řemeslníků,kteří silniční daň přestali platit,jakmile přešli na paušální výdaje,zatím se nic neděje,ale kdo ví.Otázka je,jak budete dokazovat jak se dopravujete za prací,pokud budete tvrdit,že jezdíte vlakem nebo autobusem a vercajk si vozíte sebou,tak vám to snad projde.Sama jsem zvědavá,jak by dopadla případná kontrola a jak by podnikatelé tuto skutečnost prokazovali,pokud by to ovšem po nich někdo chtěl.Zatím s tím nemám zkušenost.
Ve vašem případě bych raději neriskovala a ty 2 až 3 tisíce za rok bych obětovala a nepodávala opravné přiznání k silniční dani,zbytečně na sebe upozorníte.Vaše paušální výdaje jsou tak úžasné,že bych o silniční dani ani nemluvila.
IP zaznamenána
Stran: [1]