Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výhry - jak se zdaňují  (Přečteno 1219 krát)

helena2009

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
výhry - jak se zdaňují
« kdy: Březen 02, 2010 »

Dobrý den,
sestra se mě ptala jak se zdaňují výhry,  prodala asi za 7000,- nějaké kosmetické výhry- dárky za soutěže(nebo byla vybrána jako z 10 nejlepších-tak jí přišla odměna) a ptá se mě, zda se z toho platí daně, já jsem hledala na internetu, ale moc jsem nenašla... jak to bylo a je s výhrami?

našla jsem jen toto, ale nevím zda to platí

výhry například v televizních vědomostních soutěžích se zdaňují srážkovou daní 20 procent, pokud přesáhnou 10 000 korun


s tím rozdílem, že ona dostala výrobek, a on se jí nehodil, tak ho prodala, a koupila si to co se jí hodí více. Nějaké papíry z té výhry má..( je tam poděkování a že dostává odměnu- výrobek)

Můžete poradit?

děkuji
IP zaznamenána

kykros

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
výhry - jak se zdaňují
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2010 »

Podle mě se z takovýchto výher sráží daň ve výši 20% nebo 15% (ted z hlavy nevím), každopádně toto není starost výherce, ale toho kdo tu soutěž pořádal, ten daň odvede finančáku. Výherce už dále nice nedaní, ani si tu sraženou daň nezapočítá jako zálohu. Co se týká dalšího prodeje výhry z důvodu, že se nehodila, tak prodej kosmetiky jakožto movité věci je osvobozen od daně z příjmů fyzických osob (za předpokladu, že se nejedná o podnikání).
IP zaznamenána
Stran: [1]