Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DP - vedlejší činnost  (Přečteno 1113 krát)

Rastty

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DP - vedlejší činnost
« kdy: Březen 14, 2010 »

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, jak je to s daňovým přiznáním, pokud jsem zaměstnán a z příjmu z vedlejší činnosti jsem letos nedosáhl na 6 tisíc. Co musím udělat ?

Děkuji mnohokrát za radu

Petr
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
DP - vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: Březen 14, 2010 »

Daňové přiznání podávat nemusíte,stačí oznámit např. čestným prohlášením,že jste nedosáhl z podnikání dle § 7 příjmy ve výši 6000Kč dle par.38g  odst.2 zákona daně z příjmů.Na SP a ZP podáte přehledy,kde budete uvádět podnikání jako vedlejší činnost na základě zaměstnání.
IP zaznamenána

Rastty

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DP - vedlejší činnost
« Odpověď #2 kdy: Březen 15, 2010 »

Citace: Jarmila234
Daňové přiznání podávat nemusíte,stačí oznámit např. čestným prohlášením,že jste nedosáhl z podnikání dle § 7 příjmy ve výši 6000Kč dle par.38g  odst.2 zákona daně z příjmů.Na SP a ZP podáte přehledy,kde budete uvádět podnikání jako vedlejší činnost na základě zaměstnání.
Děkuji za odpověď a poprosím ještě o jednu.

Stačí tedy na FÚ podat jen toto prohlášení ? Jde mi o to, že jsem dostal od zaměstnavatele, výpis s tím, že pokud při zaměstnání podnikám,musím si udělat DP sám. Také bych rád uplatnil slevu na dani. Promiňte mi kostrbaté otázky:)
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
DP - vedlejší činnost
« Odpověď #3 kdy: Březen 15, 2010 »

Máte ještě nějakou slevu na dani,kterou jste neuplatňoval u zaměstnavatele,kromě základní slevy 24.840 (která je u zaměstnavatele již zohledněná,pokud podepíšete prohlášení)?Nemyslíte  odpočet odečitatelných položek ze základu daně jako je např. životní pojištění,úroky z úvěru?
Daňové přiznání si samozřejmě můžete podat sám,kde budou uvedeny příjmy ze zaměstnání a z podnikání,které se sečtou,od toho se odečtou odečitatelné položky(životní poj.úroky) dostanete se na základ daně,vypočítáte 15% daň a z tého daně odpočítáte 24.840.-Kč popř. další slevy (na manželku,dítě,studenta...) a ještě sražené zálohy ze zaměstnání a dostanete se na konečnou částku. Zkuste si to vypočítat jak by vám to vyšlo,neboť pokud by jste měl pouze tu slevu základní a nic jiného,tak by vám mohl vyjít i doplatek,pak by bylo výhodnější to čestné prohlášení.
Nevím,jestli to taky nevysvětluji moc kostrbatě.
IP zaznamenána
Stran: [1]