Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH  (Přečteno 1575 krát)

ivkano

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
DPH
« kdy: Březen 06, 2010 »

Prosím o radu,zapčítává se do obratu pro povinnou registraci k DPH dotace na mzdy od úřadu práce ?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2010 »

Ne.
IP zaznamenána

ivkano

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
DPH
« Odpověď #2 kdy: Březen 11, 2010 »

Ještě jednou k povinné registraci k DPH - vedu daňovou evidenci, na přiznání uvedu příjmy cca 1.079.000, ty se skládají z příjmů z podnikání 800.000Kč,zbytek jsou dotace na mzdy z úřadu práce. Na finančním úřadě mi řekli, že všechny příjmy jdou na jednu hromadu, tudíž se musím registrovat k DPH, protože jsem překročila 1.000.000 Kč. Jak z toho ven, dotace musím dávat do příjmu, neboť na druhé straně mám výdaje-mzdy, nebo se to rozepisuje na daňovém přiznání,nebo v příloze?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH
« Odpověď #3 kdy: Březen 11, 2010 »

Pročtěte § 6/2 ZDPH:
(2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží, převod nemovitosti a poskytnutí služby, s místem plnění v tuzemsku, jde-li o úplaty za
a) zdanitelné plnění,
b) plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, nebo
c) plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 až 56, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně.
Do obratu se nezahrnuje úplata z prodeje hmotného majetku7c) a odpisovaného nehmotného majetku7c) nebo pozemků, které jsou dlouhodobým hmotným majetkem7d), o kterých osoba povinná k dani účtuje nebo o kterých vede evidenci.

Pro účely povinné registrace nejdou všechny příjmy na jednu hromadu, ale posuzujete OBRAT. Tedy úplaty, které vám náleží za uskutečněná plnění. Vy jste úřadu práce dodali zboží, převedli nemovitost, nebo jste mu poskytli nějakou službu? Nebo opačně: pokud byste byli plátci, odváděli byste z přijatých dotací DPH?
IP zaznamenána
Stran: [1]