Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výdaje paušálem - přehledy na sociálku a zdrávku  (Přečteno 1054 krát)

sebkova9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,

prosím o radu ohledně přehledu na sociálku a zdrávku při přechodu uplatňování skutečných výdajů v roce 2008 na paušální výdaje v roce 2009. K 31.12. jsem měla neuhrazenou pohledávku ve výši 30000Kč. Dle zákona o dani z příjmu udělám dodatečné přiznání za rok 2008. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu udělat opravné přehledy i pro sociálku a zdrávku. Dočetla jsem se, že se to nemusí, ale mohla bych to udělat? V roce 2008 jsem neměla tak vysoké příjmy a neuhrazená pohledávka by nezměnila výši zdravotního a sociálního pojištění za rok 2008.

Děkuji Vám za odpověď.

S pozdravem,
R. Šebková
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
výdaje paušálem - přehledy na sociálku a zdrávku
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2010 »

Proč se tím trápíte,pokud se nic nezmění,nehledě na to,že za rok 2008  tyto úpravy neovlivňovaly  přehledy na SP a ZP.
IP zaznamenána

sebkova9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
výdaje paušálem - přehledy na sociálku a zdrávku
« Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2010 »

Já  jsem zapomněla napsat, že by mi ta opravná přiznání za rok 2008 pomohly v roce 2009.  Pokud bych neudělala opravná přiznání za rok 2008, tak v roce 2009 zaplatím více na sociálním a zdravotním pojištění. Můžu je tedy udělat?
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
výdaje paušálem - přehledy na sociálku a zdrávku
« Odpověď #3 kdy: Únor 19, 2010 »

No nevím,nevím jak by to posoudila sociálka a zdravka,ale na sociálce mi k tomuto řekli,že by požadovali k dodatečnému přehledu kopii dodatečného přiznání s uvedením důvodu proč se dodatečné přiznání provádělo a pokud úpravy podle § 5 a 23 nevstupovaly v roce 2008 do základu pro výpočet pojistného,tak by to asi nevzaly.To je vše co vám k tomu mohu napsat.
IP zaznamenána

sebkova9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
výdaje paušálem - přehledy na sociálku a zdrávku
« Odpověď #4 kdy: Únor 19, 2010 »

Děkuji Vám.

Přeji hezký víkend.
IP zaznamenána
Stran: [1]