Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daňové přiznání - osvč do 6000 kč, dpp, zaměstnanec  (Přečteno 1531 krát)

paja1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrýden,
mám dotaz ohledně daň. přiznání za rok 2009. Situace je následující: Během roku 2009 jsem jako osvč vydělala cca 4000 kč, v červenci a srpnu jsem na dpp (v kč/hod) postupně vydělala 2000 a 4000 hrubého, daněno srážkovou daní. Dále jsem od září do konce roku 09 byla zaměstnancem na HPP. Protože jsem nevěděla, zda je nutné podat daň. přiznání kvůli osvč (na pojišťovně a ossz ukončeno k 31.7.09, ale na FÚ až letos), nechala jsem si vystavit potvrzení o příjmech od zaměstnavatela s tím, že daň. přiznání raději zpracuji sama. Jak jsem pak zjistila, výdělek osvč bych danit nemusela, ale vzhledem k tomu, že budu daň. přiznání podávat z příjmů z HPP (více jak 15 000 kč), zajímá mne, zda stačí na FÚ podat čestné prohlášení ohledně příjmů z osvč a podat daň. přiznání jen z výdělku ze zaměstnání, nebo musím do daň. přiznání zahrnout i příjmy z osvč.
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňové přiznání - osvč do 6000 kč, dpp, zaměstnanec
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2010 »

Pokud podáváte daňové přiznání, tak uvádíte všechny příjmy, kterých jste v kalendářním roce dosáhla. Neuvádějí se příjmy osvobozené a zdaněné srážkovou daní. Budete tedy přiznávavat příjem z HPP a příjem z podnikání i když byl nižší, než 15 tis. Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]