Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: základ daně pro výpočet soc. a zdrav. pojištění  (Přečteno 1320 krát)

stamarh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22

Dobrý den , jsem OSVČ a kromě příjmů z podnikání - řemeslná živnost par. 7 mám příjem z dotací Natura 2000 za sečení louky par. 10. Jestli jsem to dobře pochopil , tak do příjmů na platbu soc. a zdrav. pojištění se zapíše jen příjmy - výdaje  dosažených z činnosti podle par.7.

Další otázka by se týkala příjmů pokud je člověk evidovaný na úřadu práce. Syn je evidovaný na úřadu práce bez finančního příspěvku. Našel si práci na dohodu na částku za měsíc  celkem hrubého 3.999 Kč. Celkem za 3 měsíce vydělal 10.800 Kč. Vpřešlém zaměstnání v měsících 1-3 si vydělal 25.950 Kč, obdržel potvrzení o zdanitelných příjmech a bude si podávat sám daňové přiznání. Musí se příjem který obdržel při evidenci na úřadu práce úvádět v příloze 2 v par. 10 i když nedosáhl částky 20.000 Kč ? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
základ daně pro výpočet soc. a zdrav. pojištění
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2010 »

Do vyměřovacích základů pro platby pojistného na ZP a SP vstupují pouze příjmy podle § 7 ZDP.

Odměny za dohodu o provedení práce (nebo o pracovní činnosti) jsou příjmem ze závislé činnosti.  Pokud syn podepsal prohlášení k dani, pak byly odměny za dohodu zdaněné zálohovou daní, a měl by je uvést v daňovém přiznání spolu s příjmy ze zaměstnání. Pokud nepodepsal prohlášení a byla mu sražena srážková daň, tak už tyto příjmy v daňovém přiznání neuvádí.
IP zaznamenána
Stran: [1]