Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Placení zdravotního a sociálního pojištění během rodičovské dovolené  (Přečteno 2250 krát)

mysina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s placením záloh na zdravotní a sociální pojištění, pokud si nechám během rodičovské dovolené spuštěný živnostenský list a budu si přivydělávat. V roce 2009 jsem 9 měsíců podnikala a od poloviny září jsem na nemocenské s rizikovým těhotenstvím. Na mateřskou dovolenou nastupuji v únoru 2010. Budu muset během podnikání na rodičovské dovolené platit zálohy a z čeho se bude vycházet? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Při placení záloh budete vycházet z přehledů o příjmech a výdajích za rok 2009. Nemusíte platit zálohy z minimálního vyměřovacího základu, ale jen podle skutečného základu daně (platí pro SP) a rozdílu příjmů a výdajů (platí pro ZP).
IP zaznamenána

renattag

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,chtěla bych se zeptat...již čtvrý rok podnikám na HPP,teď se mi narodila holčička.Pobírám rodičovský příspěvek a mé podnikání teď přešlo na VPP.Je pravda,že nemusím platit soc. a zdr. pojištění a že jej za mě nyní platí stát?Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]