Témata > Podnikání

Začít podnikat, či raději ne?

(1/3) > >>

Jakub Musil:
Ahoj,
 jsem 18-ti letý student, webdesignér. Mám několik webových projektů, na kterých bych v brzké době chtěl dlouhodobě zobrazovat reklamu, jak AdSense, tak i reklamu smluvenou přímo se zájemcem. Jelikož vím, že půjde o dlouhodobou činnost rozhodl jsem se zřídit si živnost, dle Vašeho doporučení \"Reklamní činnost a marketing\".  

Než se do všeho pustím, raději se Vás ještě zeptám na poměrně dost důležitou věc.
V případě, že již budu mít výše zmíněnou živnost a jsem student. Kolik budu muset z reklamy vydělávat měsíčně, aby se mi živnost vyplatila a byla zisková?
Jak vysoké jsou náklady spojené čistě jen s živností ročně?
Co vše jako živnostník student budu muset tedy platit a co ne?

Četl jsem Váš web a moc mi pomohl, avšak raději si ověřuji, zda jsem pochopil určité části webu správně.

Děkuji za pochopení a brzkou odpověď.
Přeji příjemný zbytek dne

Zdena:
Jednu obšírnou debatu na téma student a daně si můžete přečíst:
http://www.sagit.cz/pages/MessageBlanksql.asp?cd=7&typ=r&str=14&hledany=&obdobi=10;2007&ClubID=0&MessageID=70534

Stanislav1964:
Zároveň doporučuji nastudovat Obchodní zákoník - o ručení veškerým svým majetkem/ a i tím co můžete zdědit/ a rovněž Exekuční zákon.

EU-Firma:
Když už podnikat, tak rozhodně né jako živnostník v Česku. Ani české s.r.o není žádné terno. český úředníci si ná Vás smlsnou. Té buzerace a byrokracie, těch bumážek s razítkama... no to je nevídaný. A vždy jste v situaci, že Vy podnikatel musíte stále něco dokazovat a být vždy připraven, kdyby Vám nějaký úředník něco chtěl. Já tohle vyřešil už před 9 lety - na podzim 1999 jsem si zaregistroval svůj byznys v Londýně a od té doby mám klid. Když v roce 2004 Česko vstoupilo do Unie, ještě se tím mnoho zjednodušilo. Dnes podnikám po celé Unii, bez toho abych se registroval v každém státě extra. Byrokracie a český úředníci, co si stále na mně kdysi, před rokem 1999, dokazovali svojí moc, tak mají dnes utrum. Pokud něco chtějí, musí si napsat do anglie a zaplatit poplatek, jinak jde jejich dopis do skartovačky. Navíc mám nižší daně a spoustu úlev a dalších úspor. Účetnictví je tak snadný, že mi zabere tak hodinu měsíčně, dělá se po Internetu. Vše se děje elektronicky, žádné papírování... A bankovnictví? Bankovní karta gratis, vedení účtu bez poplatků, k tomu šeková knížka a když jsem v roce 2001 vozil z Česka sklo ven a do Česka anglický přístroje, dostal jsem na to úvěr bez problémů. Stačilo předložit objednávky.

Založil jsem o tom WEB a všecko tam popsal, tak těch 9 let zkušeností stojí zato, ne? Kdo chce se mrknout má možnost: www.all-finance.eu

EU-Firma:
Víte co mne fascinuje na českých WEBech o podnikání? Že nejsou o podnikání, ale o tom, kdy a kde a jak správně vyplnit ten který formulář, do kdy a kam podat úředníkům hlášení, jak to hlášení správně vyplnit, jak pochopit ten či onen předpis ... a podobně. Ale o vlastním podnikání nikde nic :)  

Pod pojmem podnikání se v Česku rozumí papírování, úředničení, obíhání úřadů, dokazování úředníkům vlastní nevinu a jejich bordel na úřadě, případně také dávání bakšiše.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi