Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dcera a DPP  (Přečteno 1232 krát)

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
dcera a DPP
« kdy: Leden 21, 2010 »

Dobrý den,prosím Vás mám dotaz ohledně sebe.Mám trafiku,potřebuji udělat vyúčtování daně z mezd .Mohu zaměstnávat dceru ve své trafice-studuje 2.ročník gymnázia.Prosím Vás v roce 2009 chci napsat ,že pobírala 10000/měsíšně.Kolik měsíců si jí mohu uplatnit-pouze měsíce studia tj.10.měsíců??kolik budu odvádět za ní dań?Mohu napsat jednou částkou do pem.deníku 100000 za DPP?DPFo budu půlit s manželem jako spolupracující osoba?Moc Vám děkuji za radu
IP zaznamenána

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
dcera a DPP
« Odpověď #1 kdy: Leden 24, 2010 »

Citace: mmartam
Citace: mmartam
Dobrý den,prosím Vás mám dotaz ohledně sebe.Mám trafiku,potřebuji udělat vyúčtování daně z mezd .Mohu zaměstnávat dceru ve své trafice-studuje 2.ročník gymnázia.Prosím Vás v roce 2009 chci napsat ,že pobírala 10000/měsíšně.Kolik měsíců si jí mohu uplatnit-pouze měsíce studia tj.10.měsíců??kolik budu odvádět za ní dań?Mohu napsat jednou částkou do pem.deníku 100000 za DPP?DPFo budu půlit s manželem jako spolupracující osoba?Moc Vám děkuji za radu
prosím může mi někdo poradit?
IP zaznamenána

Sonin-ek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
dcera a DPP
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2010 »

Dobrý den,
jsem studentkou VŠ a zároveň vykonávám brigádu na DPP. Za rok 2009 můj příjem převýšil 5000 Kč a  zaměstnavatel mi každou výplatu zdanil srážkovou 15ti % daní, protože nepřistoupil na podepsání \"růžového papíru\". Chtěla jsem se zeptat, zda máme jako brigádnici, kteří studují, ještě nárok na zpětné vrácení srážkové daně za rok 2009? Na internetu jsem se dočetla, že se tato daň studentům nevrací. Bylo to mé jediné zaměstnání, nikde jinde \"růžový papír\" podepsán nemám.

Děkuji za odpověď,

s pozdravem Soňa
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
dcera a DPP
« Odpověď #3 kdy: Leden 26, 2010 »

Musela by jste zaměstnavatele přesvědčit, že opravdu trváte na podepsání PROHLÁŠENÍ, a to zpětně  za rok 2009 dle § 38k odst 7 zákona o dani z příjmů..a zaměstnavatel je nucen Vám daň \"přepytlíkovat\" ze srážkové na zálohovou a uplatnit slevu na dani a v konečném důsledku vám sražené daně vrátit  Hodně štěstí, Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]